• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3419
  • Dodano: 2020-05-22 / 09:53
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: 10 nowych zakażeń w regionie

 
 
Koronawirus: 10 nowych zakażeń w regionie

(Fot. Archiwum)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek rano o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zanotowano 236 nowych zakażeń z czego 10 dotyczy Opolszczyzny.


- Informujemy o 10 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. SARS-Cov-2 potwierdzono u 4 mieszkańców powiatu oleskiego, 3 z powiatu strzeleckiego, 2 z powiatu prudnickiego oraz 1 z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

Powiat oleski

Zakażone są trzy kobiety oraz jeden mężczyzna. Dwie z pań są w wieku senioralnym, trzecia w sile wieku. Wszystkie są w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej. Mężczyzna jest w wieku senioralnym, na tę chwilę jednak brak informacji o jego stanie zdrowia i miejscu pobytu.

Powiat strzelecki

Zakażone są dwie kobiety w wieku senioralnym oraz kobieta w średnim wieku. Jedna z seniorek przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, pozostałe w kwarantannie domowej, zakaziły się lokalnie.

Powiat prudnicki

Zachorowało dwoje mieszkańców w średnim wieku, którzy zakazili się lokalnie. Stan obojga jest dobry, niewymagający hospitalizacji. Obecnie mieszkańcy ci przebywają w kwarantannie domowej.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski

Zakażony jest nastoletni chłopiec, który zakaził się lokalnie. Dziecko jest w dobrym stanie, przebywa w kwarantannie domowej.

Łączna liczba zachorowań od początku trwania epidemii w regionie wynosi 587 osób.reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia