• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1426
  • Dodano: 2020-05-19 / 09:00
  • Komentarzy: 0

Wymaz w kierunku koronawirusa wykonamy także w szpitalu w Kup

 
 
Wymaz w kierunku koronawirusa wykonamy także w szpitalu w Kup

(Fot. Archiwum)

Do punktów pobrań dołącza kolejny, gdzie w 12 dniu kwarantanny możemy bezpłatnie wykonać bezpłatnie wymaz w kierunku obecności koronawirusa. Do listy dołączyło Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup.


Kończąc kwarantannę możemy zgłosić się do punktu pobrań i skorzystać z możliwości wykonania ponownego testu w kierunku obecności koronawirusa. Od poniedziałku 18 maja na Opolszczyźnie rusza piąty punkt pobrań dla osób przebywających w 12 dniu kwarantanny.

Przypomnijmy, że do osoby przebywającej na kwarantannie w 11 dniu trafia sms, którego treść wskazuje, że w 12 dniu kwarantanny można wykonać bezpłatny test na koronawirusa. Sms wskazuje również, gdzie znajdują się adresy punktów pobrań.

Badanie można wykonać pod warunkiem, że osoba przebywająca na kwarantannie posiada własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.

Punkty pobrań zlokalizowane są w:

- Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie - Koźlu,
- 116 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Opolu,
- Brzeskim Centrum Medycznym,
- Krapkowickim Centrum Zdrowia,
- Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup.

Za wszystkie wykonane na Opolszczyźnie testy zapłaci Opolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkty pobrań otrzymają również zapłatę za gotowość do wykonywania badań. Po wykonaniu badania wynik będzie widoczny w Internetowym Koncie Pacjenta. O wyniku badania poinformuje również laboratorium.

Adresy punktów pobrań wraz nr telefonów i godzinami pracy dostępne są na pacjent.gov.pl, pod nr bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta 800-190-590, a także na stronie internetowej Opolskiego Oddziału NFZ.

Warto przypomnieć, że w takim punkcie nie zrobimy testu komercyjnie. Przeznaczone one są tylko dla osób ze skierowaniem na wykonanie takiego testu, lub dla osób przebywających na kwarantannie.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".