• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1012
  • Dodano: 2020-05-18 / 18:35
  • Komentarzy: 0

Służba więzienna wspomogła potrzebujące placówki. Zakupiono płyn do dezynfekcji

 
 
Służba więzienna wspomogła potrzebujące placówki. Zakupiono płyn do dezynfekcji
 <i>(Fot. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu)</i>

(Fot. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu)

Płyn do dezynfekcji dzięki zbiórce pieniędzy został zakupiony przez funkcjonariuszy Oddziału Zewnętrznego w Prudniku oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu i przekazany do placówek potrzebujących wsparcia.


Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Prudniku oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu zorganizowali wspólną zbiórkę, w wyniku której udało się zakupić 85 litrów płynów do dezynfekcji rąk. Przekazano je potrzebującym placówkom.

Funkcjonariusze prudnickiej i opolskiej jednostki w ramach akcji "Resort Sprawiedliwości Pomaga" postanowili prywatnie włączyć się do pomocy placówkom medycznym oraz ośrodkom potrzebującym wsparcia. Z prowadzonej przez ostatnie 2 tygodnie zbiórki zakupiono płyn do dezynfekcji rąk, który przekazano kolejno do: Szpitala Powiatowego w Prudniku (55 litrów), Domu Dziecka w Głogówku (15 litrów) oraz Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Głogówku (15 litrów).

Jednostki okręgu opolskiego podczas epidemii pomagają w różny sposób. W ramach akcji "Resort Sprawiedliwości Pomaga" więźniowie szyją maseczki ochronne, które następnie trafiają do placówek medycznych, domów pomocy społecznej, domów dziecka oraz innych tego typu miejsc. Wsparcie w formie zbiórki karmy i smakołyków oraz przekazania koców i prześcieradeł trafiło też do schronisk dla zwierząt w regionie. Prudnicka inicjatywa, która została zrealizowana przy wsparciu opolskiego inspektoratu, to kolejny przykład pomocy naszych funkcjonariuszy. Jest to dla nas ważne, że choć w ten sposób mogliśmy wesprzeć potrzebujące placówki.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".