• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 1636
    • Dodano: 2020-05-18 / 18:35
    • Komentarzy: 0

    Służba więzienna wspomogła potrzebujące placówki. Zakupiono płyn do dezynfekcji

    Służba więzienna wspomogła potrzebujące placówki. Zakupiono płyn do dezynfekcji
    Służba więzienna wspomogła potrzebujące placówki. Zakupiono płyn do dezynfekcji

    (Fot. Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu)

    Płyn do dezynfekcji dzięki zbiórce pieniędzy został zakupiony przez funkcjonariuszy Oddziału Zewnętrznego w Prudniku oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu i przekazany do placówek potrzebujących wsparcia.

    Zobacz takze Przyszedł z papierosami do zatrzymanego kolegi - po chwili sam trafił do aresztu

    Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Prudniku oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu zorganizowali wspólną zbiórkę, w wyniku której udało się zakupić 85 litrów płynów do dezynfekcji rąk. Przekazano je potrzebującym placówkom.

    Zobacz takze Policja zabezpieczała mecz Odry Opole. Zatrzymania i mandaty dla kibiców

    Funkcjonariusze prudnickiej i opolskiej jednostki w ramach akcji "Resort Sprawiedliwości Pomaga" postanowili prywatnie włączyć się do pomocy placówkom medycznym oraz ośrodkom potrzebującym wsparcia. Z prowadzonej przez ostatnie 2 tygodnie zbiórki zakupiono płyn do dezynfekcji rąk, który przekazano kolejno do: Szpitala Powiatowego w Prudniku (55 litrów), Domu Dziecka w Głogówku (15 litrów) oraz Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Głogówku (15 litrów).

    Jednostki okręgu opolskiego podczas epidemii pomagają w różny sposób. W ramach akcji "Resort Sprawiedliwości Pomaga" więźniowie szyją maseczki ochronne, które następnie trafiają do placówek medycznych, domów pomocy społecznej, domów dziecka oraz innych tego typu miejsc. Wsparcie w formie zbiórki karmy i smakołyków oraz przekazania koców i prześcieradeł trafiło też do schronisk dla zwierząt w regionie. Prudnicka inicjatywa, która została zrealizowana przy wsparciu opolskiego inspektoratu, to kolejny przykład pomocy naszych funkcjonariuszy. Jest to dla nas ważne, że choć w ten sposób mogliśmy wesprzeć potrzebujące placówki.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Służba więzienna wspomogła potrzebujące placówki. Zakupiono płyn do dezynfekcji
    Służba więzienna wspomogła potrzebujące placówki. Zakupiono płyn do dezynfekcji

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".