• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1714
  • Dodano: 2020-05-11 / 13:56
  • Komentarzy: 0

  Kierowcy! Znów zmienia się organizacja ruchu na Moście Sybiraków

  Kierowcy! Znów zmienia się organizacja ruchu na Moście Sybiraków

  (Fot. Dżacheć)

   <i>(Fot. MZD Opole)</i>

  (Fot. MZD Opole)

  Od poniedziałku 11 maja kierowców jadących z centrum Opola w stronę Zaodrza czekają kolejne utrudnienia. Związane są z pracami remontowymi, które przeprowadzane są na moście Pamięci Sybiraków.


  Drogowcy, którzy przeprowadzają remont na moście Pamięci Sybiraków znów zmuszeni są zmienić oznakowanie. Zgodnie z harmonogramem prac, od poniedziałku 11 maja nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

  - Z ruchu wyłączony będzie prawy pas na odcinku od estakady do wiaduktu nad ulicą Bończyka w kierunku Zaodrza. Do dyspozycji będą pasy środkowy i lewy. Kierowcy jadący z ronda od ulicy Budowlanych będą wjeżdżali od razu na środkowy pas na moście. Za wiaduktem nad ulicą Bończyka znów będzie można korzystać z trzech pasów w kierunku Zaodrza. Natomiast po estakadzie kierowcy będą poruszali się lewym pasem. Utrudnienia będą dotyczyły też pieszych ponieważ zamknięty będzie chodnik po prawej stronie mostu. Ruch między centrum a Zaodrzem będzie się odbywał lewą stroną przeprawy czyli nieremontowanym mostem prowadzącym z Zaodrza do centrum - informuje Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

  Utrudnienia potrwają do końca maja.

  Remont będzie kosztował miasto blisko 3 miliony złotych. Objęty nim będzie most, który powstał jeszcze w latach osiemdziesiątych. Na moście Pamięci Sybiraków będzie wymieniona nawierzchnia i dylatacja, wyremontowane chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa oraz nowe oświetlenie. Most na czas trwania remontu będzie przejezdny, najprawdopodobniej będą jednak czasowe wyłączenia poszczególnych pasów jezdni.

  Koniec prac przewiduje się wstępnie na sierpień 2020 roku.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".