• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1408
  • Dodano: 2020-05-10 / 14:54
  • Komentarzy: 1

  Wojskowe zespoły medyczne odwiedzają Domy Pomocy Społecznej i pobierają próbki do badań

  Wojskowe zespoły medyczne odwiedzają Domy Pomocy Społecznej i pobierają próbki do badań
   <i>(Fot. 10Blog)</i>

  (Fot. 10Blog)

  W województwie opolskim od 5 maja, żołnierze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych realizują kolejne zadania związane z walką z koronawirusem. Cztery zespoły prowadzą działania profilaktyczne, każdego dnia pobierając wymazy od pracowników Domów Pomocy Społecznej.


  Zgodnie z zasadą "lepiej przeciwdziałać niż leczyć", każdego dnia wojskowe zespoły medyczne odwiedzają Domy Pomocy Społecznej, wykonując wymazy od pracowników do badań profilaktycznych w kierunku koronawirusa.

  Zadanie, realizowane na wniosek Wojewody Opolskiego, ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 wśród pacjentów i pracowników DPS oraz wcześnie wykrywać ewentualne ogniska koronawirusa. W pierwszym etapie akcji profilaktycznej zespoły składały się tylko z żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, obecnie zadnie to realizują również żołnierze z 3 i 4 Regionalnej Bazy Logistycznej oraz z 82 Batalionu Ewakuacji Sprzętu 10 Brygady Logistycznej.

  Akcja koordynowana jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Opolu, która wskazuje poszczególnym zespołom kolejne miejsca, z których należy zebrać próbki do badań. W przeciągu czterech pierwszych dni żołnierze odwiedzili 9 Domów Pomocy Społecznej i pobrali ponad 260 próbek.

  Podczas walki z koronawirusem, priorytetem jest bezpieczeństwo medyków. Dlatego po każdej akcji żołnierze stawiają się w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego, gdzie oddają do utylizacji zużyte kombinezony ochronne, rękawiczki i maseczki. Tam również dezynfekowane są sanitarki oraz urządzenia medyczne. Dopiero po zakończeniu zabiegów sanitarnych personelu i sprzętu, zespoły wracają do 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, która zapewnia im wyżywienie i zakwaterowanie.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-10 17:13:11 [178.252.17.*] id:1597176  
  PauloOp23: Napisał postów [3546], status [VIP] Reputacja
  haha teraz sami wychodzą do ludzi bo statystyki się nie zgadzają.

  Nick:
  Treść: