• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2555
  • Dodano: 2020-05-07 / 16:27
  • Komentarzy: 1

  USK czeka na nowy tomograf komputerowy. Pomoże on w wykrywaniu COVID-19

  (Fot. USK Opole)

  Nowy tomograf zastąpi stare, 16-letnie urządzenie, a swoje miejsce znajdzie w nowo wyremontowanej sali Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Urządzenie pomoże w walce z chorobą wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2.


  W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przygotowywana jest sala na nowy tomograf, który wspomoże tamtejszych lekarzy w walce z COVID-19. Jak wskazują badania, to doskonała alternatywa dla testów, których ilość jest cały czas ograniczona i niepewna.

  Jak wskazują specjaliści, badania obrazowe pełnią dużą rolę w rozpoznaniu COVID-19 z uwagi na to, że u większości pacjentów występują wyraźne zmiany w płucach. - Tomografia komputerowa płuc jest szybszym badaniem niż oczekiwanie na wynik testu, do tego jest bardzo precyzyjne i dokładne. Na dniach dotrze do nas nowe urządzenie - czekamy z niecierpliwością. Ze starym, 16-letnim sprzętem właśnie się pożegnaliśmy - pisze Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu.

  To, że tomografia komputerowa jest szybszym i skuteczniejszym sposobem na rozpoznanie zmian płuc wywołanych wirusem SARS-CoV-2 udowodnili chińscy naukowcy. Teoria z Chin została oczywiście poparta wieloma badaniami, które wskazują, że tomograf wykryje zmiany chorobowe wcześniej niż zalecany przez Światową Organizację Zdrowia test PT-PCR.

  Oznacza to również, że w diagnozowaniu choroby COVID-19 pomocni mogliby być elektroradiolodzy obsługujący tomografy.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-05-08 07:57:36 [37.30.50.*] id:1597113  
  MyWasWyNas: Napisała postów [425], status [starszy pismak] Reputacja
  Słyszałem że Nowy tomograf w USK również zapewni dożywotnie 13te emerytury oraz raz na zawsze rozwiąże problem z tymi antenami 5G na Opolszczyźnie. Wymyśli szczepionkę na HIV i nakarmi wszystkich głodnych w Afryce.

  Nick:
  Treść: