• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 626
  • Dodano: 2020-05-06 / 12:23
  • Komentarzy: 0

Od dziś znów możemy wyjechać w miasto rowerem miejskim

 
 
Od dziś znów możemy wyjechać w miasto rowerem miejskim
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Zgodnie z nowymi zasadami odmrażania gospodarki, od środy, 6 maja miasta mogą uruchamiać systemy rowerów miejskich. Tak też stało się w Opolu, od dziś można korzystać z rowerów, które czekają na 40 stacjach w mieście.


Przypomnijmy, że pod koniec marca premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z ministrem zdrowia ogłosił zakaz korzystania z rowerów miejskich.

Firma GeoVelo, właściciel rowerów miejskich w Opolu poinformowała, że jest gotowa na powrót rowerów na ulice naszego miasta. Opolanie będą mogli skorzystać z rowerów miejskich pod warunkiem zastosowania się do nowych reżimów sanitarnych. Operatorzy systemów rowerów miejskich deklarują, że będą regularnie dezynfekować jednoślady, ale przypominają też, że użytkownicy powinni stosować dodatkowe środki ostrożności,

- Podczas korzystania z rowerów, Użytkownicy powinni stosować zwiększone środki bezpieczeństwa. Jazda na rowerze powinna odbywać się w maseczce ochronnej. Zaleca się również używanie rękawiczek jednorazowych. Użytkownicy w miarę potrzeby powinni samodzielnie dezynfekować (z wykorzystaniem własnych środków do dezynfekcji) powierzchnie rowerów szczególnie narażone na kontakt, takie jak chwyty kierownicy, siodełka i zamki - informuje GeoVelo.

Rowery miejskie niezmiennie można wypożyczyć na blisko 40 stacji na terenie miasta. Wszystkie rowery wyposażone są m.in. w antyprzebiciowe koła, zintegrowane oświetlenie zasilane z dynama, zamontowany na kierownicy koszyk do przewozu małego bagażu, dzwonek, oraz lokalizator GPS i alarmowy sygnał dźwiękowy

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".