• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1205
  • Dodano: 2020-05-04 / 09:45
  • Komentarzy: 0

  Dziś swoje święto obchodzą strażacy!

  Dziś swoje święto obchodzą strażacy!

  (Fot. Archiwum)

  Gaszą pożary, wyjeżdżają do wypadków i powodzi, ratują życie i obchodzą dziś - 4 maja - swoje międzynarodowe święto. To doskonała okazja, by podziękować im za poświęcenie i całodobową służbę.


  Strażacy stawiają przed sobą co raz to nowe wyzwania, po to, aby jeszcze lepiej i skuteczniej ratować życie ludzkie. 4 maja strażacy na całym świecie obchodzą swoje święto.

  Dzień Strażaka ustanowiono w 1998 roku, a zainicjował je australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał uczcić kolegów, którzy tragicznie zmarli podczas służby. W Polsce Dzień Strażaka zaczęto obchodzić w 2003 roku. Jest dziś oficjalnym świętem zawodowym ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

  - W tym wyjątkowym dniu w imieniu swoim i całego kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej pragnę podziękować wam wszystkim za oddanie i zaangażowanie w ratowaniu ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Bardzo często robicie jednak dużo, dużo więcej. Zawsze jesteście tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Ileż razy słyszymy o bohaterstwie strażaków. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w ogromnym zaufaniu społecznym. Każdego dnia ciężko pracujecie na to uznanie. W tym miejscu pragnę również podziękować druhom i druhną z Ochotniczych Straży Pożarnych którzy poświęcają swój wolny czas chcąc nieść pomoc - pisze st. bryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

  Również redakcja 24opole dołącza się do życzeń dla wszystkich strażaków.
  reklama
  .

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".