• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4105
  • Dodano: 2020-04-30 / 11:30
  • Komentarzy: 2

  Otwarcie żłobków i przedszkoli w Opolu nie szybciej niż 11 maja

  Otwarcie żłobków i przedszkoli w Opolu nie szybciej niż 11 maja

  (W Opolu otwarcie publicznych żłobków, przedszkoli i szkół (w tzw. trybie "opiekuńczym") nastąpi nie wcześniej niż 11 maja Fot. Dżacheć)

  Decyzją rządu, otwarcie żłóbków i przedszkoli w Polsce możliwe jest nie wcześniej niż 6 maja. Decyzja ta musi być jeszcze poparta przez władze miasta. Arkadiusz Wiśniewski poinformował, że opieka w tej formie będzie możliwa w Opolu nie wcześniej niż 11 maja.


  Stopniowy powrót do nowej rzeczywistości wymaga od nas ścisłego stosowania się do reguł i wytycznych w każdej dziedzinie życia społecznego. Jak wskazuje prezydent miasta Opola, otwarcie żłobków i przedszkoli w nowym reżimie sanitarnym, nie jest możliwa z dnia na dzień.

  - Informuję, że otwarcie publicznych żłobków, przedszkoli i szkół (w tzw. trybie "opiekuńczym") nastąpi nie wcześniej niż 11 maja. O szczegółach będziemy informować w przyszłym tygodniu. Decyzja ta podyktowana jest kilkoma ograniczeniami. Przede wszystkim robimy to w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci i pracowników tych instytucji. Brak jest w tej chwili szczegółowych wytycznych sanepidu dotyczących warunków, które trzeba spełnić, aby zachować względy bezpieczeństwa sanitarnego i epidemicznego. Cały czas przybywa też zarażonych Covid-19 na terenie Opola. Ponadto otwarcie tych instytucji nie jest możliwe w jeden dzień (nie licząc tzw. długiego weekendu). Oczywiście wraz z pracownikami tych jednostek dokładamy wszelkich starań, aby ich otwarcie było możliwe w jak najbliższym możliwym terminie. Jeśli chodzi o żłobki, przedszkola i szkoły niepubliczne, o terminie otwarcia będą informować ich prowadzący - poinformował prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-04-30 11:48:06 [165.225.72.*] id:1596829  
  dontomasso: Napisał postów [3497], status [VIP] Reputacja
  czy ktos w miedzy czasie w tych wszystkich osrodkach/szkolach/itd. regularnie przeplukiwal cala siec wodna? bo inaczej bedziemy mieli kolejna fale zachorowan zwiazana z bakteriami legionelli

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-04-30 13:08:42 [80.49.200.*] id:1596832  
  ms40: Napisał postów [1112], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Trzeba oszczędzać wodę