• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5993
  • Dodano: 2020-04-29 / 10:38
  • Komentarzy: 0

  8 mieszkańców Opolszczyzny z pozytywnym testem na COVID-19

  (Fot. Archiwum)

  8 kolejnych osób, mieszkańców województwa opolskiego zakaziło się koronawirusem. W danych resortu zdrowia przekazanych w środę rano znalazło się 197 pozytywnych przypadków zakażenia patogenem z Wuhan.

  Raport odnośnie pozytywnych testów na koronawirusa Ministerstwo Zdrowia opublikowało na Twitterze. - Mamy 197 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (57), dolnośląskiego (39), pomorskiego (28), wielkopolskiego (23), kujawsko-pomorskiego (19), małopolskiego (11), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (4), podkarpackiego (3), lubelskiego (3), świętokrzyskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 62-K i 93-M Tychy, 73-K, 70-K i 96-M Zgierz, 84-K Kraków, 86-M Racibórz, 76-M, 72-K, 90-K Łańcut - czytamy.

  - Informujemy o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców województwa opolskiego. W powiecie opolskim potwierdzono 5 nowych przypadków. Zakażonymi koronawirusem są dwie kobiety oraz trzech mężczyzn. Wśród tych osób jest jedna kobieta w sile wieku, mężczyzna i kobieta w średnim wieku, pozostali w wieku senioralnym. Stan czworga jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Na tę chwilę nie posiadamy informacji o stanie jednego z mężczyzn oraz jego miejscu pobytu. Wszystkie ww.osoby zakaziły się lokalnie - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

  - Kolejni zakażeni Opolanie to kobieta i mężczyzna w sile wieku. Ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna. W powiecie oleskim zanotowano kolejny przypadek, zakaziła się kobieta w wieku senioralnym. Ze względu na to, iż są to najnowsze dane - na tę chwilę brakuje informacji o stanie pacjentki i miejscu pobytu - słyszymy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".