• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3032
  • Dodano: 2020-04-28 / 18:25
  • Komentarzy: 1

  Zatrzymany dzięki krajowej mapie zagrożeń

  Zatrzymany dzięki krajowej mapie zagrożeń

  (Fot. Archiwum)

  60-letni mężczyzna trafił do więzienia, po tym jak policjanci zweryfikowali jedno ze zgłoszeń zaznaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. W więzieniu spędzi najbliższe 8 miesięcy.

  Dzięki możliwościom jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może poinformować policjantów o wielu sprawach, które budzą jego niepokój. KMZB daje możliwość zgłaszania wykroczeń i przestępstw. Za jej pomocą dajemy również sygnał różnym instytucjom, o tym że są rzeczy które można ulepszyć (np. niewłaściwa infrastruktura drogowa czy zła organizacja ruchu drogowego) lub zaoferować pomoc bezdomnym.

  Policjanci codziennie weryfikują zgłoszenia pojawiające się na KMZB. Tak też było w tym przypadku. Kilka dni temu funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pojechali by sprawdzić jedno z nich. Dotyczyło ono przebywania na jednej z ulic w mieście osób bezdomnych, które potrzebują pomocy. Jak się okazało to zgłoszenie nie polegało na prawdzie, we wskazanym miejscu funkcjonariusze nie zastali bezdomnych. Jednak podczas interwencji wylegitymowali mężczyznę, którego zauważyli niedaleko wskazanego na mapie miejsca. Policyjne systemy pokazały, że 60-latek ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

  Mężczyzna od 2017 roku był poszukiwany do obycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-04-29 09:05:17 [31.60.110.*] id:1596772  
  Darogb: Napisał postów [325], status [pismak] Reputacja
  Oni chyba weryfikują to co chca,ciagle na mapie zaznaczam na ktorym podwórku ciagle pija calymi grupkami i nic zero reakcji

  Nick:
  Treść: