• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2899
  • Dodano: 2020-04-28 / 20:10
  • Komentarzy: 1

Most prowadzący na Wyspę Bolko znów zamknięty

 
 
Most prowadzący na Wyspę Bolko znów zamknięty

(Fot. Dżacheć)

Niedługo spacerowicze mogli cieszyć się "przesmykiem" prowadzącym przez Most im. Ireny Sendlerowej na Wyspę Bolko. Od wtorku skorzystać z przejścia mogą osoby wyłącznie zamieszkujący Wyspę, lub idący do pracy.


Do redakcji spływają liczne pytania dotyczące "zielonego mostu" prowadzącego na Wyspę Bolko. Mimo, że oficjalnie przejście przez most zostało zamknięte dopiero we wtorek 28 kwietnia, to znak zakazu wejścia i tabliczka z sugerowaną możliwością wejścia na wyspę od strony ulicy Bolkowskiej jest tam od czasu zamknięcia tego miejsca z powodu nowych obostrzeń.

Od 20 kwietnia zniesiono zakaz rekreacyjnego przemieszczania się, otwarte są lasy i parki, a znak zakazu wejścia na remontowany most został tam gdzie stał, co wzbudziło wątpliwości Opolan. - Niektórzy zatrzymywali się przed uchyloną bramą i zawracali, inni chwalili się, że przeszli. Miejski Zarząd Dróg informował, że dostęp do mostu będzie ponownie możliwy od południa 20 kwietnia, tymczasem nie do końca wiadomo było, jak się zachować - pisze jeden z czytelników.

Według oficjalnego stanowiska Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu, przejście przez most jest niemożliwe od wtorku 28 kwietnia, a utrudnienia mają potrwać do czwartku 30 kwietnia. - Korzystać z niego będą mogły tylko osoby mieszkające i pracujące na wyspie Bolko. Zamknięcie przeprawy związane jest z remontem mostu. Na płycie przeprawy ustawiony zostanie żuraw. Niemożliwe jest prowadzenie prac remontowanych przy jednoczesnym ruchu pieszych i rowerzystów, ponieważ zajmuje on powierzchnię całego mostu. Za utrudnienia przepraszamy - informuje Miejski Zarząd Dróg w Opolu.

Remont nie zmieni charakteru mostu, który nadal będzie przeprawą spacerową. Koniec prac na moście przewidziany jest na lato 2020 roku. Inwestycja jest warta 10 milionów złotych z czego 2,5 miliona pochodzi z dotacji unijnej.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-04-29 08:53:25 [31.0.82.*] id:1596769  
Papa Smerf: Napisał postów [602], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
To jest aplikacja dla konfidentów :)

Nick:
Treść: