• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1890
  • Dodano: 2020-04-27 / 16:32
  • Komentarzy: 0

Orliki, pływalnie i inne sportowe obiekty przygotowane na "odmrożenie" sportu

 
 
Orliki, pływalnie i inne sportowe obiekty przygotowane na "odmrożenie" sportu

(Fot. Dżacheć)

W czasie, kiedy obiekty sportowe są zamknięte dla Opolan z powodu pandemii koronawirusa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu wykorzystuje ten moment na renowacje i drobne naprawy.


Na Stadionie Miejskim ruszyły przygotowania do uruchomienia treningów i spotkań piłkarskich. W czasie, kiedy obiekt jest niedostępny z powodu pandemii koronawirusa, zostało przeprowadzonych na nim szereg prac mających na celu utrzymanie płyty boiska w dobrym stanie.

- Przeprowadzone prace to m.in. wertykulacja trawy, rozsiewanie nawozu, dosiewanie trawy, koszenie trawy oraz prace porządkowe na obiekcie które mają zapewnić gotowość do wznowienia sezonu piłkarskiego - informuje Aleksandra Raś, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu.

Prace renowacyjne ruszyły również na opolskich orlikach. - Na ulicy Czaplaka przeprowadzona została renowacja sztucznej murawy, prowadzone są drobne remonty takie jak naprawa płotu, wymiana kostki, malowanie poszczególnych elementów szatni oraz prace związane z normalnym utrzymaniem obiektu. Na Orliku Czarnowąsy odświeżane są pomieszczenia, przeprowadzane są takie prace jak opryski chwastów, koszenie traw na obiekcie oraz prace związane z ogólnym utrzymaniem obiektu - słyszymy.

Przygotowanie do ewentualnego rozpoczęcia sezonu przeszło również opolskie Centrum Sportu. Został tam dwukrotnie wysiany nawóz na boiskach trawiastych, posiano trawę i uzupełniono ubytki na boiskach trawiastych. - Odbywa się tam w ramach prac również pielęgnacja terenów zielonych na terenie obiektu i na terenie rekreacyjnym, uzupełnienie granulatu na boisku ze sztuczna nawierzchnią, naprawa oświetlenia ewakuacyjnego i przygotowanie terenu pod rozpoczynającą się budowę hali sportowej - kontynuuje Aleksandra Raś.

Dzieje się również na krytych pływalniach w Opolu. Przeprowadzane tam są prace, które zwykle rezerwowane są na czas zamknięcia obiektów w sezonie letnim. Na krytej pływalni "Wodna Nuta" przeprowadzono czyszczenie niecek basenowych (basen sportowy, rekreacyjny, solankowy), czyszczenie łaźni, kafelek, przelewów i filtrów basenowych. W basenie solankowym uzupełnione został brakujące kafelki, a szatnie przeszły gruntowne "odświeżanie", na co składało się m.in. wymiana kasetonów, ścian w szatniach czy uzupełnienie brakującego oświetlenia. Dodatkowo cały obiekt przeszedł dezynfekcję.

Podobne prace zostały przeprowadzone na krytej pływalni Akwarium.

Odnawianie urządzeń i prace pielęgnacyjne trwają także na Stadionie Lekkoatletycznym, a także na opolskich orlikach, gdzie zostały przeprowadzone prace pielęgnacyjne murawy, uzupełnianie ubytków, prace pielęgnacyjne terenów zielonych' i uzupełnianie granulatu.

Pierwsze zmiany i odmrażanie działu "sportowego" mają wejść w życie 4 maja.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".