• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6374
  • Dodano: 2020-04-22 / 19:31
  • Komentarzy: 0

Rodzice dostaną zdjęcia swoich dzieci z Oddziału Patologii Noworodków. To ma pomóc w rozłące

 
 
Rodzice dostaną zdjęcia swoich dzieci z Oddziału Patologii Noworodków. To ma pomóc w rozłące

(Fot. Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu)

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznowiło możliwość dostarczania mleka kobiecego przez mamy dzieci hospitalizowanych na Pododdziale Patologii Noworodków, rodzice mogą również otrzymać od nas zdjęcia swojego dziecka.


Od 17 marca do odwołania obowiązuje wstrzymanie odwiedzin w Pododdziale Patologii Noworodków, dotyczy to również odwiedzin przez matki Swoich chorych dzieci przebywających w oddziale.

- Drodzy Rodzice dzieci z Pododdziału Patologii Noworodków - wiemy jak trudno Wam zaakceptować sytuację, gdy w trakcie stanu epidemii z różnych przyczyn nie możecie pozostać ze swoim dzieckiem w szpitalu oraz - ze względu na wstrzymanie odwiedzin - nie macie możliwości zobaczenia go i przytulenia. ​Chcąc Wam umożliwić przynajmniej namiastkę kontaktu z dzieckiem, proponujemy wykonywanie zdjęć Waszego maleństwa oraz przesyłanie ich Wam drogą elektroniczną - pisze w komunikacie Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

- Ze względu na stan epidemii, wynikające z niego zagrożenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz konieczność zachowania środków bezpieczeństwa w szpitalu nadal obowiązuje zakaz odwiedzin dotyczący zarówno noworodków, jak i dorosłych. Stąd zdarzają się sytuacje, gdy rodzice nie mają kontaktu ze swoim dzieckiem podczas jego pobytu w szpitalu. Są to dla nich bardzo trudne chwile, dlatego staramy się możliwie złagodzić konsekwencje tej wymuszonej stanem zdrowia rozłąki. Wznowiliśmy zatem możliwość dostarczania mleka kobiecego przez mamy dzieci przebywających na Pododdziale Patologii Noworodków, proponujemy również wykonywanie i przesyłanie rodzicom zdjęć ich dzieci - informuje Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Obie formuły wymagają stosowania konkretnych zasad. W przypadku dostarczania mleka kobiecego m.in. pokarm powinien być odciągany, przechowywany i transportowany zgodnie z "Instrukcją odciągania, przechowywania i dostarczania pokarmu do KCGPiN w Opolu" opublikowaną stronie szpitala, w butelkach dokładnie opisanych i wcześniej pobranych z Klinicznego Centrum. Pokarm przyjmujemy w konkretnych dniach i godzinach ( poniedziałek - piątek w godz.7.00 -8.00, 13.00-14.00), przed podaniem go dziecku mleko poddawane jest procesowi pasteryzacji.

Z kolei zdjęcia noworodków przebywających na Pododdziale Patologii Noworodków będą wykonywane tylko na podstawie pisemnego wniosku rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Po ich wykonaniu dziecku (nie rzadziej niż raz na 7 dni), będą wysyłane rodzicom drogą elektroniczną. Wnioski można pobrać ze strony szpitala.

- Mamy nadzieję, że rodzice będą chętnie korzystać z możliwości, które stworzyliśmy wsłuchując się w ich głosy i oczekiwania - dodaje Iwona Nawrot - Szczepanik.


reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".