• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5623
  • Dodano: 2020-04-22 / 17:55
  • Komentarzy: 1

  Rośnie liczba ozdrowieńców w regionie. Chorych na koronawirusa niestety też przybyło

  Rośnie liczba ozdrowieńców w regionie. Chorych na koronawirusa niestety też przybyło

  (Fot. Archiwum)

  Ministerstwo Zdrowia podało dziś informację o nowych 313 przypadkach zakażenia koronawirusem, 25 osobach, które zmały i 216 wyzdrowiałych Polakach. Na Opolszczyźnie kolejne 5 osób pokonało chorobę.


  W popołudniowym raporcie wydawanym przez Ministerstwo Zdrowia poinformowano o kolejnych 135 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, z czego 8 dotyczyło mieszkańców Opolszczyzny.

  Cztery z zakażonych osób są mieszkańcami powiatu Opolskiego, dwie osoby to mieszkańcy Opola. Koronawiruem zakaził się także mieszkaniec powiatu strzeleckiego oraz mieszkanka powiatu krapkowickiego.

  - W powiecie opolskim COVID-19 potwierdzono u 3 kobiet w średnim wieku i mężczyzny w wieku senioralnym.

  Ze stolicy regionu zachorowało dwóch mężczyzn. To panowie w wieku senioralnym i w sile wieku. Z uwagi na to, iż są to najnowsze dane, na tę chwilę brak danych o stanie chorych i miejscu pobytu - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

  - W powiecie strzeleckim zachorował mężczyzna w wieku senioralnym, obecnie jest hospitalizowany na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Jego stan lekarze oceniają na dobry. Zaraził się lokalnie.

  - W powiecie krapkowickim zachorowała kobieta w średnim wieku. Obecnie ze względu na swoje dobre samopoczucie przebywa w kwarantannie domowej. Koronawirusa "złapała" lokalnie.

  Od początku trwania epidemii, zachorowało 325 mieszkańców województwa Opolskiego. Rośnie liczba ozdrowieńców, kolejne 5 osób zakończyło leczenie z tytułu Covid-19.

  - Koronawirus pokonały dwie mieszkanki powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (w średnim i młodym wieku), które były w izolacji domowej. Ponadto, kolejna pacjentka ze szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu już wkrótce powróci do domu w powiecie strzeleckim. Stan seniorki jest dobry, niewymagający hospitalizacji. Do ozdrowieńców dołączył także mężczyzna w wieku senioralnym z powiatu opolskiego, który był leczony na Oddziale Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz mieszkanka powiatu krapkowickiego w wieku senioralnym, która była pacjentką szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu - dodaje Martyna Kolemba-Gashka.

  Łączna liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie wynosi już 28 osób.

  Liczba Polaków zakażonych koronawirusem: 10169/426/1513 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe/w tym osoby, które wyzdrowiały).

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-04-22 21:38:32 [31.60.36.*] id:1596447  
  liberty: Napisał postów [2609], status [Szycha] Reputacja
  Skonczy sie jak kazda grypa z tym ze debile z PIS zarzną gospodarkę na amen...

  Nick:
  Treść: