• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2342
  • Dodano: 2020-04-22 / 20:10
  • Komentarzy: 2

  ZUS prosi wnioskodawców: nie podpisujcie się Jan Kowalski

  ZUS prosi wnioskodawców: nie podpisujcie się Jan Kowalski

  (Fot. Dżacheć)

  Brak podpisu i niepełny numer rachunku bankowego to główne błędy jakie popełniają przedsiębiorcy we wnioskach o pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. ZUS apeluje o rzetelne sporządzanie dokumentów.

  Do opolskich placówek ZUS wpłynęło już 16,5 tys. wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek, o wypłatę świadczenia postojowego czy o odroczenie terminu płatności składek. Jeżeli w dokumentach są błędy, to niestety rozpatrywanie sprawy się przedłuży.

  - Poprawnie wypełniony wniosek pomaga w automatycznym rozpatrzeniu sprawy. Jeśli w odpowiednim miejscu nie ma podpisu, numer konta bankowego jest zbyt krótki albo zamiast wynagrodzenia wpisana jest stawka godzinowa to musimy to wyjaśniać, a to trwa. Musimy kontaktować się z wnioskodawcą, a to wydłuża wypłatę świadczenia postojowego czy zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS

  Oświadczenie z pełnymi danymi i podpisem faktycznego wnioskodawcy znacznie przyspiesza termin wypłaty świadczeń. Formularz z błędami wymaga postępowania wyjaśniającego. Pracownicy ZUS dzwonią, piszą maile, by ustalić fakty bądź proszą o ponowne wypełnienie dokumentów.

  - Podpisywanie się jako Jan Kowalski, czyli bezrefleksyjne kopiowanie danych z wzorów formularzy udostępnianych na naszej stronie internetowej nie jest najlepszym pomysłem, a to też się zdarza. Innym błędem jest wysyłanie skanów dokumentów na adres mailowy Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS. To nie jest kanał do dostarczania wniosków o wypłatę świadczeń czy o zwolnienie z opłacania składek. Warto zatem przyłożyć się do starannego wypełnienia druków - Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

  Wnioski do ZUS można składać elektronicznie (za pomocą Platformy Usług Elektronicznych) lub papierowo. Wszelkie informacje na temat tego, kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-04-23 08:38:51 [5.173.56.*] id:1596455  
  Król Forum: Napisał postów [1315], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Biorą przykład z góry i podpisują bez myślenia wszystko co im wpadnie w ręce.

  Nick:
  Treść:
  2020-04-22 22:37:03 [5.172.237.*] id:1596448  
  opolaninn: Napisał postów [1585], status [Szycha] Reputacja
  A jak trzeba ściągnąć kasę to ZUS nie potrzebuje konta podpisu i innych ,..... złodzieje

  Nick:
  Treść: