• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3954
  • Dodano: 2020-04-23 / 19:40
  • Komentarzy: 2

Z przystanków zniknęły wiaty, ale nowych będzie jeszcze więcej

 
 
Z przystanków zniknęły wiaty, ale nowych będzie jeszcze więcej
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Zaniepokojeni mieszkańcy Opola zaalarmowali naszą redakcję, że z często obleganych przez podróżnych przystanków zniknęły wiaty.


Informacja o rzekomym przemieszczaniu się wiat przystankowych wpłynęła do naszej redakcji kilka dni temu. Zaniepokojona mieszkanka Opola podejrzewała, że wiaty, które pojawiły się na tymczasowych przystankach dworca PKS w Opolu zostały zebrane z przystanków MZK w centrum miasta.

- Na rondzie zdemontowali miesiąc temu przystanek który był w dobrym stanie, i do tej pory nie ma nic. To samo jest na Sienkiewicza. Co się dzieje? To jest skandal! Wygląda na to, że MZK zabrało z centrum miasta kilka przystanków pasażerom aby usytuować je na Duboisa - pisze pani Krystyna, czytelniczka.

Jak się okazuje, nikt celowo nie utrudnił oczekiwania na autobus mieszkańcom Opola. - Zakończono umowę z firmą, która do tej pory była właścicielem tych wiat. Była to prywatna firma, która w zamian za postawienie wiaty, czerpała korzyści z wynajmu powierzchni reklamowej. Mieliśmy niestety dużo uwag, jeśli chodzi o ich serwisowanie, która spoczywało na firmie, która postawiła te wiaty. Sytuacja taka dotyczyła około 25 wiat, które nie były własnością ani miasta, ani żadnej spółki miejskiej. Dawno podpisana umowa po prostu się skończyła. Z informacji jakie uzyskaliśmy, te wiaty nie były w żaden sposób serwisowane więc nie przedłużyliśmy umowy - tłumaczy Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta Opola.

Jak się dowiedzieliśmy, miasto Opole zakupiło nowe wiaty, a część z nich jest właśnie montowana na przystankach. Montaż będzie odbywał się w miarę możliwości, ponieważ ze względu na pandemię koronawirusa, firmy mają duże braki kadrowe. Docelowo tych nowych ma być więcej niż tych, które zabrano.

- Zamontowaliśmy nowe wiaty. Stoją już m.in. na Dubois, Armii Krajowej, Witosa, Pużaka, Fieldorfa i Ozimskiej. w sumie 16 sztuk i czekamy na kolejne - poinformował na Facebooku Miejski Zarząd Dróg w Opolu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-04-25 10:29:27 [178.252.17.*] id:1596542  
PauloOp23: Napisał postów [3395], status [VIP] Reputacja
A jeszcze tydzień temu się chwalono jak to służby pięknie dezynfekując wiaty przystankowe. Ha no to teraz bynajmniej nie trzeba.

Nick:
Treść:
2020-04-23 20:29:45 [5.173.73.*] id:1596477  
tippmann: Napisał postów [5761], status [VIP] Reputacja
wiaty wam kradną😂😂😂więc wszyscy zaniepokojeni kosy na sztorc i do boju w ich obronie😂😂😂debile

Nick:
Treść: