• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2608
  • Dodano: 2020-04-22 / 07:27
  • Komentarzy: 1

Trwa budowa Opolskiego Parku Sportu. Zakończono montaż podwieszanej bieżni

 
 
Trwa budowa Opolskiego Parku Sportu. Zakończono montaż podwieszanej bieżni
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Trwa budowa hali sportowej, która będzie częścią Opolskiego Parku Sportu. Zamontowana została już podwieszana bieżnia. To będzie jedyny taki obiekt w Polsce.


Zakończone zostały prace związane z konstrukcją, roboty murowe i żelbetowe. W tym zakończony został montaż konstrukcji stalowej dachu, konstrukcji stalowej bieżni podwieszonej pod dachem.

Będzie to jedyne taki obiekt, w którym bieżnia została podwieszona pod dachem, a drugi na świecie. Jak komentują wykonawcy - montaż bieżni był jednym z najtrudniejszych etapów tej budowy. W najbliższym czasie będzie montowana elewacja i fasady obiektu.

W kolejnych tygodniach rozpocznie się tynkowanie obiektu. W Na zewnątrz ruszyła budowa pod boisko typu orlik oraz prace związane z odwodnieniem pump tracku.

Inwestycja, która kosztowała miasto blisko 38 milionów złotych to spełnienie marzeń opolskich środowisk sportowych. W środku, po ukończeniu budowy znajdziemy m.in. parkiet o wymiarach 20 na 40 metrów, który posłuży jako boisko do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki.

W nowym budynku znajdą się też sale do squasha, sala gimnastyczna z możliwością uprawiania sportów walki, zaplecze szatniowo-sanitarne dla całego Opolskiego Parku Sportu. Planuje się też ułożenie ścianki wspinaczkowej a na zewnątrz obiektu również nie braknie sportowych atrakcji.

Opolski Park Sportu w przyszłości ma szansę stać się profesjonalnym ośrodkiem sportowym w Opolu, który będzie przyciągał do siebie zarówno wielkie widowiska sportowe, jak i sport dzieci i młodzieży w formie stacjonarnej lub też w formie obozów sportowych.

Jeśli prace pójdą zgodnie z założonym harmonogramem, uroczyste otwarcie może nastąpić na jesień 2021 roku.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-04-22 08:17:04 [79.187.170.*] id:1596426  
fuksik: Napisał postów [735], status [rozpisany/na] Reputacja
Andrzej..to jepnie.

Nick:
Treść: