• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1424
  • Dodano: 2020-04-15 / 16:58
  • Komentarzy: 0

Kierował z ponad 1,5 promila, swoją podroż zakończył w rowie

 
 
Kierował z ponad 1,5 promila, swoją podroż zakończył w rowie

(Fot. Archiwum)

Nieustannie apelujemy do kierowców o rozsądek i bezwzględną trzeźwość za kierownicą. Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla całego swojego otoczenia.

Przykładem takiej nieodpowiedzialnego zachowania może być zdarzenie drogowe, do którego doszło w powiecie krapkowickim. Tuż po godz. 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe w rowie. Na miejscu okazało się, że 43-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

14 kwietnia, tuż po godz. 22.00, oficer dyżurny krapkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żyrowa. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci ze Zdzieszowic.

Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że 43-letni obywatel Ukrainy kierując oplem stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi do przydrożnego rowu i dachował. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Jak poinformował policjantów, miał jeszcze do przejechania kilkaset kilometrów.

Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".