• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1480
  • Dodano: 2020-04-14 / 18:00
  • Komentarzy: 0

  Teatr im. J. Kochanowskiego prowadzi otwarty nabór na projekty artystyczne

  Teatr im. J. Kochanowskiego prowadzi otwarty nabór na projekty artystyczne
  Dyrekcja i Zespół Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na projekt artystyczny MODELATORNIA ONLINE. Konkurs skierowany jest do osób w wieku 25-35 lat. Pula nagród w konkursie wynosi 10 000.

  - Szukając nowej płaszczyzny do spełnienia statutowej roli teatru, a także mając świadomość w jak ciężkiej sytuacji znalazło się wielu (szczególnie młodych) artystów, ogłaszamy otwarty nabór na projekty dookoła hasła "metamorfoza". Liczymy na projekty, które będą nie tylko atrakcyjne dla widza online, ale odpowiedzą również na wyzwania nowej rzeczywistości. Ze względu na specyfikę konkursu i brak dostępu do sceny teatralnej, szukamy projektów z obszarów identyfikowanych jako video art, video performance, sound art, gaming, VR, AR oraz innych form możliwych do zaprezentowania kanałami internetowymi Teatru. Rozpatrywane będą tylko nowe prace, przygotowane z uwzględnieniem wymogów projektu. - informują organizatorzy projektu.

  - Mamy nadzieję, że konkurs MODELATORNIA ONLINE zainspiruje inne instytucje do wsparcia artystów w tej trudnej chwili, stwarzając warunki do twórczego zaangażowania się w walkę z ekonomicznymi oraz społecznymi konsekwencjami COVID-19.

  Jednocześnie Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu deklaruje przedłużenie działań online w sferę sceny Modelatornia.

  Po zakończonej izolacji i remoncie teatru, raz w miesiącu będzie udostępniania eksperymentalna przestrzeń Teatru do prezentacji projektów profesjonalnego niezależnego obiegu. Zespoły otrzymają wparcie działów techniki i promocji Teatru oraz zostanie im przekazany całkowity zysk ze sprzedaży biletów.

  - Chcemy pokazać, jak ważne jest wspieranie inicjatyw niezależnych, które często są wyrzucone poza środki instytucjonalnego wsparcia. Wierzymy, że propozycja ta będzie też wyzwaniem dla niezależnej sceny do profesjonalizowania swoich działań i poszerzania pola eksperymentu formalnego i tematycznego. Więcej szczegółów opublikujemy jesienią bieżącego roku.- informują organizatorzy

  Prace można składać do 26 kwietnia 2020 r. wysyłając na adres: modelatornia@teatropole.pl.

  Więcej szczegółów na stronie: www.teatropole.pl/modelatornia-online

  Patronat 24opole
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".