• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1164
  • Dodano: 2020-04-10 / 13:00
  • Komentarzy: 2

Warto się ubezpieczyć. Szczególnie w czasie epidemii koronawirusa

 
 
Warto się ubezpieczyć. Szczególnie w czasie epidemii koronawirusa
Polisy zawierane zdalnie wydają się nie być niczym nowym. Dotychczas mogliśmy korzystać z porównywarek i ubezpieczeń przez Internet. Miały one jednak inne - zwykle mniej korzystne warunki - niż umowy zawierane stacjonarnie.

Jednak przy umowach zawieranych stacjonarnie, konieczne było osobiste spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, w celu weryfikacji danych klienta, czy też przedmiotu ubezpieczenia. Potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia było natomiast złożenie podpisu.

W przypadku polis zawieranych zdalnie - przez Internet - konieczne było nagrywanie woli klienta i złożenie stosownych oświadczeń.

Epidemia koronawirusa wymusiła na branży ubezpieczeniowej wprowadzenie większej elastyczności w zawieraniu umów stacjonarnych.

Nasze życie zatrzymało się z tego powodu, ale nie na tyle, że przestaliśmy jeść czy płacić konieczne zobowiązania.

W sytuacji niepewności co do dalszego rozwoju epidemii, kontynuacja ubezpieczenia lub zabezpieczenie się polisą na przyszłość, wydaje się dziś jednym z koniecznych działań, które dadzą nam poczucie bezpieczeństwa.

Na pewno nie warto teraz oszczędzać na ubezpieczeniach. Sięgnijmy po przykłady. Osoby prywatne, przymuszone narodową kwarantanną do spędzania kolejnych dni w domach i mieszkaniach, narażają tym samym siebie i sąsiadów na większe zagrożenie: zalania, zaprószenia ognia czy innych zdarzeń. W normalnej sytuacji gospodarczej pokrycie kosztów naprawy czy zadośćuczynienia być może nie stanowiłoby problemu dla sprawcy zdarzenia. Ale gdy wisi nad nami widmo ograniczenia wynagrodzenia, czy nawet utraty pracy, możliwość skorzystania z polisy, wydaje się nieoceniona.

Także nasz samochód, nawet jeśli nim teraz nie jeździmy, bez ubezpieczenia auto casco , nie jest w stu procentach bezpieczny na parkingu czy nawet w garażu.

Weźmy jeszcze pod lupę przedsiębiorców - w sytuacji spowolnienia gospodarczego, firmy działają w ograniczonym zakresie lub są zamknięte na głucho. Stają się łatwiejszym łupem dla złodziei. Nie są też w pełni zabezpieczone przed następstwami nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak np. pożar, czy rozszczelnienie instalacji wodno-kanalizacyjnej.

W tej sytuacji, posiadanie ubezpieczenia staje się jeszcze ważniejsze.

Co ważne, epidemia koronawirusa nie zwalnia nas z obowiązku zawierania np. umów obowiązkowych OC kierowcy.


Wychodząc naprzeciw klientom i ich potrzebom stacjonarne agencje ubezpieczeniowe dają obecnie możliwość zawierania umów zdalnych. Klient kontaktuje się z agencją. ustala szczegóły ubezpieczenia, po akceptacji otrzymuje polisę elektroniczną, którą należy opłacić.

Zainteresował Cię temat? Potrzebujesz więcej informacji o ubezpieczeniach zawieranych zdalnie? Chciałbyś zapoznać się z ofertą polisy?

Skontaktuj się z nami:


Centrum Ubezpieczeń Partner
20 towarzystw w jednym miejscu
Pl. Wolności 4-5, 45-018 Opole
www.cubezpieczen.pl
facebook.com/centrumubezpieczen.opole
Tel: 77 54 44 225reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.