• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2843
  • Dodano: 2020-04-08 / 19:30
  • Komentarzy: 2

Uwaga! Wyłączona jest sygnalizacja na przejściach dla pieszych w Opolu

 
 
Uwaga! Wyłączona jest sygnalizacja na przejściach dla pieszych w Opolu

(Fot. Dżacheć)

Od środy 8 kwietnia na przejściach dla pieszych, gdzie działała sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskami zaszły zmiany. Światła zostały całkowicie wyłączone, stąd apel do pieszych i zmotoryzowanych o uwagę.


Kilka dni temu informowaliśmy o wyłączeniu z użytku przycisków na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Ma to związek ze zmniejszeniem ryzyka przenoszenia się koronawirusa w naszym mieście.

Sygnalizacja świetlna, która od kilku dni działała automatycznie wzbudzała jednak zastrzeżenia kierowców szczególnie w miejscach, gdzie przejścia były rzadko uczęszczane przez pieszych. Takim przejściem jest m.in. to na Alei Witosa. Co chwila przełączające się tam światła wstrzymywały niepotrzebnie i tak skąpy ruch na ulicach Opola.

Od dziś kierowcy muszą zwiększyć swoją czujność w okolicach takich przejść, a piesi z kolei zachować uwagę i ocenić dobrze sytuację na drodze przed wejściem na pasy. Piesi muszą pamiętać, że pomimo pierwszeństwa, które przysługuje im na przejściu dla pieszych, muszą mieć na uwadze nadjeżdżające pojazdy, oraz fakt, że w niektórych warunkach pogodowych są słabiej widoczni. Warto wieczorem dodatkowo mieć ze sobą odblask, który poprawia naszą widoczność (kiedy pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 -150 metrów, czyli ok. 5-10 razy szybciej).

Również zmotoryzowani powinni mieć na uwadze, że na przejściach z wyłączoną sygnalizacją świetlną mogą niespodziewanie pojawić się przechodnie.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-04-08 19:35:58 [37.248.155.*] id:1595665  
opolaninn: Napisał postów [1430], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Wreszcie wszystko teraz śmiga jak za dawnych lat.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-04-09 13:38:58 [217.173.195.*] id:1595677  
wojtasoks: Napisał postów [3313], status [VIP] Reputacja
Przy takim natężeniu ruchu to w sumie można by wyłączyć sygnalizację na wszystkich skrzyżowaniach :)

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia