• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2266
  • Dodano: 2020-04-02 / 15:32
  • Komentarzy: 2

  Włamał się do jubilera i ukradł biżuterię

  Włamał się do jubilera i ukradł biżuterię

  (Fot. Archiwum)

  Kryminalni z Brzegu zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzewany o włamanie do sklepu jubilerskiego, a jego łupem miała paść biżuteria i pieniądze. Tym razem działał w warunkach recydywy.


  Informację o tym zdarzeniu policjanci otrzymali 17 marca rano. Wówczas właściciel jednego ze sklepów jubilerskich w mieście zawiadomił o włamaniu. Z policyjnych ustaleń wynika, że zginęły m.in. złote i srebrne zegarki, pierścionki i pieniądze, a poniesione straty właściciel oszacował na 100 000 złotych.

  Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, zabezpieczyła ślady i monitoring. W tym czasie śledczy ustalali rysopis podejrzewanego. Na tej podstawie wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z przestępstwem. Jeszcze tego samego dnia na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli pojazd, którym mógł podróżować podejrzewany. Jak się okazało przypuszczenia śledczych były trafne. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 30-latka.

  W toku dalszych czynności policjanci ujawnili część skradzionego mienia. Mężczyzna swój łup ukrył w piwnicy. Usłyszał zarzut kradzieży z włamanie. Odpowie on również za zniszczenie drzwi w innym sklepie w mieście. Tym razem 30-latek działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".