• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3396
  • Dodano: 2020-04-02 / 15:46
  • Komentarzy: 0

Obwodnica Kluczborka otwarta

 
 
Obwodnica Kluczborka otwarta
 <i>(Fot. Kamil )</i>

(Fot. Kamil )

Oddano do użytku ostatni odcinek obwodnicy Kluczborka. Trasa połączyła rondo w Smardach z rondem w Kluczborku przy ul. Byczyńskiej. Koszt tej inwestycji opiewał na blisko 20 milionów złotych.


Ze względu na ogłoszony Stan Epidemii, a także mając na uwadze zdrowie mieszkańców i ewentualnych gości, zrezygnowano z oficjalnego otwarcia ostatniego odcinka obwodnicy Kluczborka. Od czwartku 1 kwietnia jest on jednak oficjalnie przejezdny.

- Nie da się ukryć, że jest to dla nas wszystkich ważny moment, ponieważ w ten sposób ukończyliśmy trwającą wiele lat, jedną z najważniejszych inwestycji w Gminie Kluczbork. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania naszej obwodnicy - informuje gmina Kluczbork.

- Budowa obwodnicy rozpoczęła się w 2007 roku roku (choć prace koncepcyjne rozpoczęły się już w roku 2003) i w ten sposób, etapami, połączyliśmy Drogę Krajową 45 w Kuniowie z ul. Byczyńską na wysokości Galerii Miodowej (w ciągu DK 42), tuż przy wjeździe na DK 11 - informują władze gminy.

Sama obwodnica liczy sobie nieco ponad 8 kilometrów, znajdują się na niej cztery ronda, wiadukt oraz skrzyżowanie z DK 45. Całość inwestycji wyniosła blisko 60 milionów złotych (wraz z niezbędnymi odszkodowaniami i opłatami), choć udało się pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (w sumie 15 564 981,40 zł), Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (w kwocie 3 000 000,00 zł) oraz ze strony opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (w kwocie 2 500 000,00 zł). Pozostała część została sfinansowana ze środków Gminy Kluczbork.

Dzięki ukończeniu całej obwodnicy mieszkańcy Kluczborka będą mogli odetchnąć od natężonego ruchu. Dodatkowo, poruszanie się po mieście będzie łatwiejsze, kiedy zniknie z jego ulic tranzyt. Budowa całej trasy została podzielona na 5 odcinków.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".