• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2048
  • Dodano: 2020-03-26 / 08:18
  • Komentarzy: 2

Ogromne dofinansowanie opolskich szpitali z Regionalnego Programu Operacyjnego

 
 
Ogromne dofinansowanie opolskich szpitali z Regionalnego Programu Operacyjnego

(Fot. Archiwum)

Zapadły ostateczne decyzje w sprawie sfinansowania potrzeb szpitali czy działań w sferze opieki społecznej z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Po szczegółowych analizach i rozmowach z partnerami w całym regionie są już ostateczne decyzje w sprawie sfinansowania potrzeb szpitali czy działań w sferze opieki społecznej z Regionalnego Programu Operacyjnego. Już teraz jest 45 milionów złotych dofinansowania unijnego na potrzeby szpitali, kolejne 13,6 miliona złotych na działania w opiece społecznej.

19 szpitali z naszego województwa już może przygotowywać się do zakupu środków ochrony osobistej i potrzebnego sprzętu. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego wylicza, że to m.in. 30 dodatkowych respiratorów, aparatura do monitorowania czynności życiowych, urządzenia do tlenoterapii, niezbędne urządzenia diagnostyczne czy urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń i karetek.

To także środki ochrony osobistej - rękawice, maski, fartuchy, przyłbice ochronne czy płyny do dezynfekcji.

Spośród tych szpitali:
14,7 mln zł otrzyma na zakupy Szpital Zespolony W Kędzierzynie Koźlu Spzoz,
6,27 mln zł Szpital Wojewódzki , Opole,
5,1 mln zł Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu,
3,7 mln zł Szpital Neuropsychiatryczny W Opolu, Ul. Wodociągowa,
2,2 mln zł Szpital w Nysie,
1,9 mln zł Szpital Powiatowy im. Prałata J.Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich
1,4 mln zł specjalistyczny szpital w Branicach,
1,4 mln zł szpital w Gmina Krapkowice,
1,2 mln zł Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu
1,2 mln zł w szpital w Olesno,
1,1 mln zł Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu,
ponad 1,5 mln zł szpital w Białej razem ze Szpital W Prudniku, 790 tys. zł - OCR w Korfantowie, 762 tys. zł - w Głubczycach, 532 tys. zł - w Brzegu, 387 tys. zł - w Namysłowie, 328 tys. zł - w Głuchołazach, 280 tys. zł - w Kluczbork i 91 tys. zł - ZOL Głuchołazy.

Przygotowujemy także projekt własny dla szpitali i placówek, które teraz nie otrzymają dofinansowania.
Zapotrzebowanie na kwotę ponad 20 mln zł zgłosiło już ponad 30 placówek medycznych, opiekuńczych czy sanitarno-epidemiologicznych.

Natomiast w tej chwili ruszają już zakupy w projektach, realizowanych w sferze opieki społecznej. Te działania to przede wszystkim poprawa opieki nad seniorami, najbardziej zagrożonymi w czasie epidemii, osobami obłożnie chorymi i wykluczonymi społecznie, którzy sami sobie nie potrafią pomóc. Partnerami zarządu województwa są w tych działaniach - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu, Caritas Diecezji Opolskiej, Opole i Strzeleckie Centrum Obsługi Biznesu.

- Tutaj ROPS już uruchomił pierwsze zakupy środków ochrony osobistej dla asystentów rodziny, placówek wsparcia dziennego, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo- wychowawczych. Opole kupi m.in. analizatory do diagnostyki infekcji dolnych oraz zakażeń wirusem SARS-CoV-2, wraz z usługą wykonywania kilkukrotnych testów dla ok. 5000 pacjentów - informuje marszałek województwa. To także pieniądze na posiłki dla osób potrzebujących i bezdomnych czy choćby zakup laptopów dla wychowanków domów dziecka do zdalnej nauki.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-26 09:04:23 [37.30.50.*] id:1594687  
MyWasWyNas: Napisała postów [425], status [starszy pismak] Reputacja
Zarobią dyrektorzy i prezesi szpitali a pracownicy wielkie g...o dostaną. Nawet sprzętu nowego nie kupią a personel będzie pracować na tym darowanym przez ludzi dobrego serca. Efekt Owsiaka. Szpitale nie muszą kupować sprzętu bo dostają i z zaoszczędzonych pieniędzy premie dla dyrekcji i administracji. Znany scenariusz.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-03-26 14:49:11 [217.173.195.*] id:1594710  
wojtasoks: Napisał postów [4262], status [VIP] Reputacja
Wiesz co to znaczy, ze pieniądze są znaczone? Myślisz, że oni będą mogli je wydać bez pokazania na co je wydali? Idąc tym tokiem myślenia pieniędzy wszędzie jest w brud tyko są źle wydawane.