• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1822
  • Dodano: 2020-03-20 / 17:26
  • Komentarzy: 0

  Akademiki na Uniwersytecie oraz Politechnice z ograniczonym wstępem

  Akademiki na Uniwersytecie oraz Politechnice z ograniczonym wstępem
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Miasteczko Akademickie zaostrza swoje przepisy, by zapobiec epidemii koronawirusa. Przez 8 godzin będzie zakaz wejścia oraz wyjścia dla mieszkańców Domów Studenta

  Kanclerz Uniwersytetu Opolskiego, mgr Zbigniew Budziszewski, w postanowieniu z 18 marca zarządził, że:

  - Domy Studenta Uniwersytetu Opolskiego będą zamykane od godziny 22.00, do godziny 06.00 dnia następnego.
  - W określonych godzinach obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia i wychodzenia z budynków akademickich osób zakwaterowanych.

  Jednakże, od tych reguł w postanowieniu możemy przeczytać o oczywistych wyjątkach, jednak muszą być uprzednio udokumentowane.

  - Osoby, które w okresach o których mowa, świadczą pracę poza Domem Studenta Uniwersytetu Opolskiego będą miały się prawo przemieszczać we wskazanych godzinach po okazaniu odpowiedniego zaświadczenia od pracodawcy, o obowiązku świadczenia pracy w godzinach wskazanych w niniejszym zarządzeniu - czytamy.

  Również na Politechnice Opolskiej dostęp do akademików został mocno ograniczony, o czym możemy przeczytać w komunikacie sprzed kilku dni, wydanego przez rektora Politechniki Opolskiej, dr hab. inż. Marcina Lorenca:

  - Działając na podstawie art. 23 ust. 1 i ust. 2 pkt 1-2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.), w ramach działań prewencyjnych podejmowanych na Politechnice Opolskiej w związku z zagrożeniem zdrowia publicznego spowodowanym zakażeniem koronawirusem SARS-Co V-2, informuję, co następuje:

  1. Studenci i doktoranci polscy zobowiązani są do opuszczenia domów studenta do dnia 13.03.2020 r., pozostawiając puste pokoje. Studenci i doktoranci, którzy nie mają możliwości opuszczenia domu studenckiego składają pisemne prośby w administracji osiedla akademickiego.
  2. Studenci i doktoranci będący cudzoziemcami pozostają w domach studenckich, lecz muszą być przygotowani do przekwaterowania się do domu studenckiego wskazanego przez Kierownika Domu Studenta.

  Z informacji zdobytych przez naszą redakcję, obcokrajowcy przenieśli się do akademika Pryzma.
  Polscy studenci będą mogli wrócić do akademików dopiero po odwołaniu decyzji, chyba że uzyskają zgodę Kierownika.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".