• 0
0
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1489
  • Dodano: 2020-03-20 / 17:26
  • Komentarzy: 0

Akademiki na Uniwersytecie oraz Politechnice z ograniczonym wstępem

 
 
Akademiki na Uniwersytecie oraz Politechnice z ograniczonym wstępem
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Miasteczko Akademickie zaostrza swoje przepisy, by zapobiec epidemii koronawirusa. Przez 8 godzin będzie zakaz wejścia oraz wyjścia dla mieszkańców Domów Studenta

Kanclerz Uniwersytetu Opolskiego, mgr Zbigniew Budziszewski, w postanowieniu z 18 marca zarządził, że:

- Domy Studenta Uniwersytetu Opolskiego będą zamykane od godziny 22.00, do godziny 06.00 dnia następnego.
- W określonych godzinach obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia i wychodzenia z budynków akademickich osób zakwaterowanych.

Jednakże, od tych reguł w postanowieniu możemy przeczytać o oczywistych wyjątkach, jednak muszą być uprzednio udokumentowane.

- Osoby, które w okresach o których mowa, świadczą pracę poza Domem Studenta Uniwersytetu Opolskiego będą miały się prawo przemieszczać we wskazanych godzinach po okazaniu odpowiedniego zaświadczenia od pracodawcy, o obowiązku świadczenia pracy w godzinach wskazanych w niniejszym zarządzeniu - czytamy.

Również na Politechnice Opolskiej dostęp do akademików został mocno ograniczony, o czym możemy przeczytać w komunikacie sprzed kilku dni, wydanego przez rektora Politechniki Opolskiej, dr hab. inż. Marcina Lorenca:

- Działając na podstawie art. 23 ust. 1 i ust. 2 pkt 1-2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.), w ramach działań prewencyjnych podejmowanych na Politechnice Opolskiej w związku z zagrożeniem zdrowia publicznego spowodowanym zakażeniem koronawirusem SARS-Co V-2, informuję, co następuje:

1. Studenci i doktoranci polscy zobowiązani są do opuszczenia domów studenta do dnia 13.03.2020 r., pozostawiając puste pokoje. Studenci i doktoranci, którzy nie mają możliwości opuszczenia domu studenckiego składają pisemne prośby w administracji osiedla akademickiego.
2. Studenci i doktoranci będący cudzoziemcami pozostają w domach studenckich, lecz muszą być przygotowani do przekwaterowania się do domu studenckiego wskazanego przez Kierownika Domu Studenta.

Z informacji zdobytych przez naszą redakcję, obcokrajowcy przenieśli się do akademika Pryzma.
Polscy studenci będą mogli wrócić do akademików dopiero po odwołaniu decyzji, chyba że uzyskają zgodę Kierownika.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia