• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 2071
  • Dodano: 2020-03-23 / 16:09
  • Komentarzy: 0

  Gwardia Opole oficjalnie zakończyła sezon. A co z Odrą i UNI?

  Gwardia Opole oficjalnie zakończyła sezon. A co z Odrą i UNI?

  (Fot. Archiwum)

  Wydawało się to tylko kwestią czasu, kiedy zostanie podjęta taka decyzja. Rozgrywki PGNiG Superligi zostały zakończone po 24 kolejkach.

  - Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzenie stanu epidemii w Polsce, Komisarz Ligi, w porozumieniu z zarządem Superligi Sp. z o.o., odpowiedzialnej za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020. - czytamy komunikat na oficjalnej stronie rozgrywek.

  W związku z tym, Gwardia Opole zakończyła swój sezon na piątej lokacie, tracąc 35 punktów do zdobywającego tytuł Mistrza Polski, PGE VIVE Kielce. Na drugim miejscu uplasowała się Wisła Płock, a najniższy stopień podium przypadł Górnikowi Zabrze. Komisja Ligi również podjęła decyzję o braku spadków.

  Natomiast Odra Opole nadal czeka na wznowienie rozgrywek. Oficjalny komunikat z dnia 20 marca 2020 roku brzmi:

  - Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna 1 Ligi, 2 ligi, 3 ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu

  Tak więc, przy wszystkich warunkach sprzyjających, na rozgrywki poczekamy ponad miesiąc.

  A co z żeńską siatkówką? Jeszcze żadnych oficjalnych informacji nie ma, jednak po decyzji rozgrywek szczypiornistów domysły o również zakończeniu ligi są coraz bardziej intensywne. 1 liga kobiet, w której występuje AZS UNI Opole, jak na razie skończyła jedynie zmagania rundy zasadniczej. Jednakże, póki nie ma komunikatu ze stron władz ligi, pozostaje nam tylko czekać.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".