• 0
0
 
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1051
  • Dodano: 2020-03-15 / 09:08
  • Komentarzy: 0

Co z rozgrywkami czołowych opolskich drużyn w czasie koronawirusa?

 
 
Co z rozgrywkami czołowych opolskich drużyn w czasie koronawirusa?

(Fot. Archiwum)

COVID-19 dotarł do Polski ponad tydzień temu, a liczba zarażonych liczona jest w dziesiątkach. Z obawy przed poszerzeniem się wirusa odwołano wiele imprez sportowych. Jakie decyzje zostały podjęte w sprawie rozgrywek ekip z Opola?

Odra Opole - Jeszcze w czwartek, dwunastego marca, wszystko wydawało się, że spotkania zostaną rozegrane, ale bez udziału publiczności. Taką decyzję podjęły władze PZPN, jeśli chodzi o Puchar Polski, PKO Ekstraklasę, Fortunę 1 ligę oraz 2 ligę. W sobotę Opolanie mieli rozegrać mecz wyjazdowy w Radomiu, jednak już następnego dnia wszystkie czołowe rozgrywki piłki nożnej w Polsce zostały zawieszone, więc być może zostaną one dokończone w późniejszym terminie. Wszelkie niższe ligi odwołane.

AZS UNI Opole - "Wilczyce z Opola" miały rozegrać w ten weekend dwa pierwsze mecze w fazie play-off z AZS Politechniką Gliwice. Początkowo również miało to się odbyć bez udziału publiczności, a klub zagwarantował transmisję dla kibiców. Niestety, już 12 marca (czwartek), kluby wszystkich lig siatkarskich dostały pismo z PZPS o zawieszeniu do odwołania rozgrywek.

KPR Gwardia Opole - Szybko, bo już we wtorek (10 marca) zareagowano na sytuację w Polsce. Wszelkie rozgrywki (w tym Gwardii ze Stalą Mielec) miały odbyć się bez udziału publiczności oraz mediów. Niestety, już kilka dni później władze PGNiG Superligi zawiesiły rozgrywki do odwołania. W przypadku Pucharu EHF, mecze zostały przełożone na bliżej nieokreślony termin, jednak decyzję o przywróceniu zostaną podjęte po 12 kwietnia.

Rozgrywki oraz sparingi pozostałych ekip takich jak m.in. Unia Opole czy też Kolejarz Opole również zostały zawieszone do odwołania. Nie pozostaje nam nic innego, tylko czekać na rozwój, a przede wszystkim uspokojenie sytuacji spowodowanej koronawirusem. Więc my także zalecamy pozostanie w swoich domach, jak najwięcej jeśli jest to możliwe, a między innymi sportowe emocje wrócą na opolską i ogólnopolską arenę!

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".