• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3193
  • Dodano: 2020-03-15 / 10:36
  • Komentarzy: 0

Koronawirus: Rodzicu! Sprawdź co robi Twoje dziecko

 
 
Koronawirus: Rodzicu! Sprawdź co robi Twoje dziecko
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Służby zaznaczają, żeby nie dopuszczać do kontaktu młodych z osobami powyżej 65 roku życia. Sanepid wydał oświadczenie skierowane do rodziców małoletnich.


W związku z zamknięciem szkół nie wszyscy rodzice mają możliwość sprawowania opieki nad swoimi małoletnimi dziećmi. Niestety, nie wszyscy traktują obecną sytuację poważnie, nierzadko organizując spotkania ze znajomymi.

- Mając na uwadze sygnały o gromadzeniu się dzieci i młodzieży w centrach handlowych, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu zwraca się z apelem do rodziców/opiekunów o zwrócenie bacznej uwagi czy ich dzieci realizują zalecenia czasowego odosobnienia w domu i unikania skupisk ludzkich. Apeluję również o czasowe zamknięcie wszystkich bawialni/sal/placów zabaw oraz innych punktów, które sprzyjają gromadzeniu się dzieci i młodzieży - czytamy w apelu opolskiej Stacji Saniterno Epidemiologicznej.

- Zalecamy dzieciom pozostać w domach. To bardzo ważne, by podczas tego okresu dzieci nie przebywały na przykład w galeriach handlowych. Jeśli jest to możliwe, warto by rodzice nie zlecali opieki nad dziećmi osobom starszym, ponieważ jest to grupa podwyższonego ryzyka - informuje Małgorzata Gudełajtis, rzecznik prasowy Stacji Saniterno-Epidemiologicznej w Opolu.

"Wykonanie" apelu z pewnością ułatwi ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych od soboty 14 marca. Niemniej, służby zwracają uwagę na fakt, że tylko wzajemna odpowiedzialność pozwoli na skuteczne zmniejszenie szansy na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Opolu i w całej Polsce.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".