• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4927
  • Dodano: 2020-03-11 / 10:12
  • Komentarzy: 1

Prezydent miasta rekomenduje zawieszenie zajęć w jednostkach oświatowych

 
 
Prezydent miasta rekomenduje zawieszenie zajęć w jednostkach oświatowych

(Fot. Archiwum)

Prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski rekomenduje przerwanie zajęć w jednostkach oświatowych podległych miastu na najbliższe dwa tygodnie. Jednocześnie podkreśla, że na terenie Opola nie stwierdzono przypadków zachorowania na koronawirusa.


W związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju prezydent Miasta Opola rekomenduje dyrektorom jednostek oświatowych, dla których organem założycielskim jest Opole, zawieszenie na okres dwóch tygodni (12-25 marca br.) zajęć dydaktyczno-opiekuńczych i wychowawczych.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oświatowych "dyrektor szkoły (przedszkola, placówki) może zawiesić za zgodą organu prowadzącego zajęcia na czas oznaczony, w przypadku gdy na danym terenie wystąpiły zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów".

- Jednocześnie informujemy, że na terenie Opola nie ma oficjalnie potwierdzonych przypadków koronawirusa, a wszystkie działania związane są z profilaktyką i zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prezydenta miasta Opola.

To, czy w opolskich szkołach zostaną zawieszone zajęcia zadecydują dyrektorzy placówek.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-03-11 16:27:52 [83.7.127.*] id:1593176  
dzony: Napisał postów [5489], status [VIP] Reputacja
prości ludzie, podatnicy którzy zarabiaja na prezydenta wypłatę i na resztę urzędóf dawno by to ZROBILI i to bez ich miernej wiedzy !!!

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia