• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1620
  • Dodano: 2020-03-11 / 10:00
  • Komentarzy: 0

Koronawirus. Zajęcia na opolskich uczelniach zawieszone do odwołania. Zakaz odwiedzin w akademikach

 
 
Koronawirus. Zajęcia na opolskich uczelniach zawieszone do odwołania. Zakaz odwiedzin w akademikach

(Fot. Archiwum)

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce metodę zapobiegawczą uruchomiły opolskie uczelnie. W dniach 9 oraz 10 marca 2020 r. odbyły się Nadzwyczajne Posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Zawieszono wszelkie zajęcia oraz wyjazdy. Obostrzenia dotyczą także akademików.


Decyzja rektora Uniwersytetu Opolskiego zapadła wczoraj. W myśl niej zajęcia na Uniwersytecie Opolskim od środy 11 marca zostały zawieszone.

- Wstrzymuję do odwołania wszystkie zagraniczne wyjazdy służbowe pracowników Uczelni. Zawieszam wyjazdy zagraniczne i krajowe studentów i doktorantów Uniwersytetu Opolskiego, w tym związane z konferencjami, programami studenckimi/doktoranckimi. Wstrzymuję przyjazdy do Uczelni gości z zagranicy, w tym zarówno pracowników innych uczelni, ich studentów, doktorantów, jak i innych osób zaproszonych przez władze Uczelni, jej pracowników, Samorząd Studencki lub Samorząd Doktorantów. Z uwagi na bezpieczeństwo studentów zawieszam do odwołania wszelkie wydarzenia kulturalne, sportowe, naukowe i dydaktyczne itp. - czytamy w informacji.

To jednak nie wszystkie obostrzenia wprowadzone przez Uniwersytet Opolski. Wstrzymano także zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich, jak również wprowadzono zakaz odwiedzin przez gości z zewnątrz, nie posiadających karty mieszkańca.

Zajęcia od środy 11 marca zawiesiła także Politechnika Opolska. Dodatkowo rektor Politechniki Opolskiej, zalecił pracownikom Uczelni korzystanie z poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zamiast kontaktu bezpośredniego. Rektor wstrzymał również do odwołania, zakwaterowanie nowych studentów w akademikach oraz wprowadził zakaz odwiedzin akademików przez gości spoza Uczelni.

Odwołanie zajęć dotyczy wszystkich opolskich uczelni.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".