• Wyświetleń: 7937
  • Dodano: 2020-03-06 / 14:40
  • Komentarzy: 3
  • Artykuł sponsorowany

  Do wiosny w Zieleńcu daleko. Sezon narciarski trwa!

  Do wiosny w Zieleńcu daleko. Sezon narciarski trwa!
  Według danych meteorologicznych tegoroczna zima była jedną z najcieplejszych w historii, niektórzy już wprost ogłaszają przedwczesne nadejście wiosny. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w Zieleńcu, gdzie wciąż panują dobre warunki narciarskie, dobre są też prognozy na kolejne dni.

  Sezon rozpoczął się z początkiem grudnia. Mimo wahań temperatury i niewielkich w szerszym ujęciu opadów śniegu cały czas można było w Zieleńcu dobrze lub bardzo dobrze pojeździć. Zdarzały się też dni wyjątkowo piękne, w trakcie których warunki na stokach były wręcz doskonałe - na przykład w okresie świąteczno-nowoczornym czy w drugiej części zimowych ferii.

  12 godzin jazdy każdego dnia

  Nie inaczej jest teraz - regularnie spadająca poniżej zera temperatura pozwala na dośnieżanie stoków. Mało tego, na przełomie lutego i marca Sudety, w tym również zbocza Gór Orlickich nawiedziły opady śniegu, stwarzając doskonałą podstawę do dalszych ruchów. W konsekwencji ośrodek pracuje pełną parą codziennie od 9:00 do 21:00, przy czym cały czas czynna jest większość z 29 kolei i wyciągów oraz otwarte są niemal wszystkie 23 kilometry narciarskich tras.

  Wszystko wskazuje więc na to, że do końca narciarskiego sezonu pozostało jeszcze wiele dni, które spędzić można na nartach czy desce. Atmosferę podgrzewa także powrót akcji #szusowanko za 50% - od 9 marca wybrane z oferty karnety (od 2 do 6 dni) dostępne będą w kasach stacji dokładnie za połowę wartości. Akcja trwać będzie już do samego końca narciarskiego sezonu. Podobnie jak okres niskiego sezonu, który dla narciarzy oznacza niższe ceny wszystkich karnetów dostępnych w ofercie ośrodka.

  Wiosenna perspektywa z aktywnym wypoczynkiem w tle

  Marzec w Zieleńcu to coraz dłuższe dni i piękna pogoda, które stwarzają znakomite warunki do sportowej aktywności. O poranku zawsze najlepiej ruszyć na stoki - są one wtedy zdecydowanie najlepiej nadające się do jazdy. W drugiej części dnia można zaplanować inna formę ruchu, wracając na #szusowanko już po zmroku (ośrodek czynny jest do godziny 21:00).

  Pamiętajmy, że Zieleniec to nie tylko narty, snowboard czy biegówki. To także kapitalne tereny spacerowe dostępne przez cały rok. Zimowo-wiosenny przyjazd do Zieleńca to zatem silny zastrzyk dla zdrowia i dostarczenie potężnych dawek energii. Nie będzie żadną przesadą określenie Zieleńca mianem górskiego uzdrowiska - jedynego w swym rodzaju na mapie całego kraju. Wszystko za sprawą panującego tu unikalnego mikroklimatu.

  Wszystko dzięki wyjątkowemu układowi ciśnieniowemu mas powietrza, który wymusza zwiększoną produkcję czerwonych ciałek krwi. Pamiętajmy, że są one naturalnym nośnikiem tlenu. Im mamy go więcej, tym lepiej się czujemy, szybciej regenerujemy i przede wszystkim efektywniej wypoczywamy. Jeśli wszystko to zestawimy z fizyczną aktywnością, nawet kilkudniowy pobyt w tych stronach znacząco poprawi nie tylko stan naszego umysłu, ale przede wszystkim całego ciała.

  Zieleniec przez cały rok!

  Przełom zimy i wiosny to doskonały moment na zadbanie o fizyczną formę przed zbliżającym się latem, czemu doskonale przysłużą się górskie tereny. Natomiast sama wiosna, kiedy już stopnieje śnieg na stokach, stwarza świetną okazję do wypoczynku w ciszy i spokoju, zanim jeszcze w szczyt wejdzie sezon letni. Przypomnimy, że jego pierwsza odsłona to majowy weekend, na który w hotelach i pensjonatach jest już wiele rezerwacji.

  Niezależnie od tego, kiedy przyjdzie czas na ostatnie w sezonie #szusowanko, warto wykorzystać każdą wolną chwilę, aby nacieszyć się zimą, której znakomitą odsłonę mamy w Zieleńcu cały czas. Ośrodek zapewnia, że tanio skóry wiosną nie sprzeda, a jego pracownicy będą bronili każdego skrawka pozostałego na stokach śniegu do upadłego!


  Zieleniec Ski Arena

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-03-06 16:06:25 [31.60.56.*] id:1592789  
  liberty: Napisał postów [3276], status [Szycha] Reputacja
  Jedźcie do zieleńca i nabijajcie kabzę januszom biznesu typu Dzieża czy smolarski...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-03-09 11:05:06 [217.173.195.*] id:1592913  
  wojtasoks: Napisał postów [6575], status [VIP] Reputacja
  Czyli gdzie trzeba według Ciebie jeździć? Bo tych ludzi nie znam.
  2020-03-07 12:34:01 [178.43.245.*] id:1592820  
  ktostamtaki: Napisała postów [274], status [maniak] Reputacja
  Byłem rok temu i polecam dla początkujących, trasy trochę za krótkie, w tym roku akurat byłem w Szczyrku

  Nick:
  Treść: