• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 922
  • Dodano: 2020-03-04 / 14:35
  • Komentarzy: 0

Przewoźnik zatrzymany do kontroli jechał pijany

 
 
Przewoźnik zatrzymany do kontroli jechał pijany

(Fot. WITD Opole )

Przewoźnik wpadł podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej w poniedziałek 2 marca przez inspektorów z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu.


W poniedziałek 2 marca inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wydziału Inspekcji WITD w Opolu wykonując rutynowe działania na punkcie kontrolnym w miejscowości Sucha, na drodze krajowej nr 94, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd polskiego przewoźnika wykonujący przejazd pod załadunek.

Bezustnikowe urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu wskazało obecność alkoholu, a pomiar wykonany przez wezwanych na miejsce policjantów wskazał 0,48mg/L czyli 1,008 promila stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został przekazany funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich celem prowadzenia dalszych czynności.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Głównego Inspektora Transportu Drogowego dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronowirusa inspektorzy od dnia 2 marca 2020 roku ograniczyli kontrole trzeźwości kierowców za pomocą alkosensorów. Ograniczenie nie oznacza zaprzestania kontroli w sytuacji kiedy czuć alkohol w wydychanym powietrzu.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".