• Wyświetleń: 2100
    • Dodano: 2020-03-01 / 09:11

Nie było niespodzianki. Gwardia Opole przegrywa z Benficą Lizbona

Czas na rewanże w fazie grupowej Pucharu EHF. Gwardia Opole podejmowała w Stegu Arena Opole portugalską ekipę Benfica Lizbona. Pierwsze spotkanie obu ekip zakończyło się wynikiem 29:24.

Mecz dla Opolan zaczął się najlepiej jak mógł. Licznie zgromadzeni kibice wpadli w ekscytację, gdy po 8 minutach na tablicy wyświetlał się wynik 4:1, a świetnie w bramce spisywał się ich ulubieniec, Adam Malcher. Jednak czar zaczął powoli pryskać po przerwie, jaką wziął trener Lizbończyków, Carlos Resende. W ciągu 360 sekund gry odrobili straty, i tym razem Rafał Kuptel poprosił o czas, mając nadzieję że przebieg ponownie się odwróci na ich korzyść. Niestety, Opolanie tego dnia ponownie mieli problem ze skutecznością, co skrzętnie wykorzystali goście, prowadzący do przerwy 12:17.

Po zmianie stron nadal niestety trwała dominacja Benfiki. Bardzo dobrze wykorzystywali błędy defensywne rywali, przez co systematycznie powiększali swoją przewagę. Gwardzistom ewidentnie brakowało dzisiaj szczęścia, między innymi dwukrotnie rzucając na pustą bramkę nie trafiali gdyż piłka ocierała się o słupek. Na pocieszenie, Mateusz Zembrzycki obronił w ostatniej minucie spotkania rzut karny, jednak spotkanie i tak zakończyło się wysoką porażką 23:30.

Na kolejną próbę przełamania się w Pucharze EHF będziemy musieli poczekać do 22 marca, gdyż wtedy zmierzą się w Opolu z MT Melsungen.