• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1925
  • Dodano: 2020-02-27 / 10:04
  • Komentarzy: 1

Bilans ostatniego roku związany z wypadkami na torach jest niepokojący

 
 
Bilans ostatniego roku związany z wypadkami na torach jest niepokojący
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Zeszłoroczny bilans związany z wypadkami na torach jest tragiczny. W 195 zdarzeniach zginęły 64 osoby, a 28 osób zostało ciężko rannych. Opolska młodzież i seniorzy zrealizowali projekt #NaszBezpiecznyPrzejazd2020


Forum Młodzieży oraz Forum Seniorów prowadząc swoją kampanię mieli na celu uwrażliwić zmotoryzowanych szczególnie w przypadku niebezpieczeństw i zagrożeń, które czyhają na nich przy przejazdach kolejowych. Młodzi wskazują, że bilans wypadków z udziałem kierowców na przejazdach kolejowych jest alarmujący.

Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego zaznacza, że w ciągu ostatnich 10 lat w tych wypadkach zginęły 524 osoby. - Stąd nasze hasło trzy razy nie. Nie dla pośpiechu, ignorancji i brawury. Apelujemy do wszystkich środowisk, szczególnie do młodych kierowców. Na torach nie ma sensu się popisywać - mówi Maksymilian Polis.

- Akcja ma na celu uświadomienie jak bardzo niebezpieczne są to miejsca, czyli skrzyżowania linii kolejowych z drogami. Wypadki, które zdarzyły się w ostatnim czasie w województwie opolskim dotyczą każdej grupy kierowców. Były tam osoby, które były zawodowymi kierowcami, jak i seniorami. Tym pokazujemy, że problem dotyczy każdego. Ciągłe przypominanie o dostosowywaniu się do przepisów, ponieważ zderzenie z pociągiem niemal zawsze kończy się tragicznie - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

- Mówimy stanowcze nie dla pośpiechu, brawury i ignorancji - słyszymy. - Tych zdarzeń jest za dużo. Kierujący pojazdami najczęściej są winni tym wypadkom. Bagatelizowane są przepisy. Prawo o ruchu drogowym jasno określa, jak zachowywać się przed przejazdem. Zbliżając się do niebo i będąc już na nim musimy zachować szczególną uwagę - dodaje Dominik Grabowski, sekretarz Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Również seniorzy apelują o uwagę przy torach. - Jako seniorzy wiemy o tym dobrze, że trochę wolniej się poruszamy po drogach. Skoro idziemy powoli i dochodzimy do torów to się zatrzymajmy. Znaki drogowe, które stoją przy torach są ważne - zaznacza Leokadia Kubalańca, przewodnicząca Forum Seniorów Samorządu Województwa Opolskiego.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-27 13:06:25 [165.225.72.*] id:1592242  
dontomasso: Napisał postów [3242], status [VIP] Reputacja
tu nietrzeba zadnej kampanii, wystarczy ze kierowcy zaczna myslec za kolkiem. inaczej bedzie jeszcze szybsza i wieksza depopulacja narodu polskiego

Nick:
Treść: