• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4109
  • Dodano: 2020-02-26 / 08:59
  • Komentarzy: 4

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wyraził niepokój w związku z plotkami z Politechniki Opolskiej

 
 
Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wyraził niepokój w związku z plotkami z Politechniki Opolskiej

(Fot. Dżacheć)

Prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski wyraził swoje zaniepokojenie doniesieniami o tym, że obecny rektor Politechniki Opolskiej czuje konkurencyjną działalność Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu.


Prezydent miasta skierował list do obecnego rektora Politechniki Opolskiej, w którym prosi go o odniesienie się do zasłyszanych słów, które miałyby świadczyć o tym, że Park Naukowo Technologiczny w Opolu stanowi konkurencję dla Politechniki Opolskiej.

- Jest to dla mnie sytuacja nowa i zaskakująca. Przyznam, że żaden z rektorów nie stawiał nigdy takich tez. PNT był pomysłem wspólnym i miał wspierać działania Politechniki co wynika z ustawy, czyli transferu technologii z uczelni do gospodarki. Mam nadzieję, że jest to informacja nieprawdziwa, bo przecież od wielu lat miasto nastawione jest na wspieranie różnych inicjatyw Politechniki Opolskiej - mówi prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Prezydent w swoim liście wzywa rektora prof. Marcina Lorenca do odniesienia się do tego faktu. Warto podkreślić, że obecny rektor, którym został po tragicznej śmierci prof. Tukiendorfa, prof. Marcin Lorenc nie określił jeszcze, czy będzie kandydował na rektora PO w najbliższych wyborach. Taką deklarację złożył natomiast prof. Jarosław Mamala, szef Parku Naukowo-Technologicznego (PNT) w Opolu.

- Czekałem przez parę miesięcy na ruch uczelni. Byłem wybrany na stanowisko prezydenta wcześniej niż pan rektor. Jeśli PNT miałby być konkurencją dla Politechniki, to po co nam on? To nie ja zarysowałem ten scenariusz i linię podziału, że tu jest jakaś konkurencja. W związku z tym, że przez te parę miesięcy mijamy się tylko i podajemy sobie rękę, to pozostała mi droga listowna - mówi Arkadiusz Wiśniewski.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą prof. Marcin Lorenc zaznaczył, że był umówiony z prezydentem miasta na spotkanie w najbliższy piątek. Wyraża jednocześnie żal, że sprawa nie mogła poczekać do spotkania, a treść listu, która jeszcze nie jest mu znana została przedstawiona w pierwszej kolejności mediom.


reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-29 22:35:53 [178.43.106.*] id:1592390  
pawelxp: Napisał postów [1708], status [Szycha] Reputacja
Hmmm...prezydent Opola wzywa do wyjaśnień rektora uczelni na podstawie zasłyszanych plotek? .....nie podejrzewam Arusia o zwyczajną infantylność,raczej jako cwany PEŁO-wiec chce coś ugrać tą zagrywka medialną:)Marna prowokacja ale czego to ludzie nie łykną:)

Nick:
Treść:
2020-02-26 10:54:08 [94.75.72.*] id:1592146  
Peugeot406: Napisał postów [586], status [rozpisany/na] Reputacja
Śmierdząca sprawa. Forma i sposób komunikacji dziwny i nieelegancki. Prezydent najpierw prosi, później wzywa, no i argument, że ktoś był wybrany wcześniej na jakieś stanowisko jest trochę jak z piaskownicy.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2020-02-26 11:24:45 [217.173.195.*] id:1592148  
wojtasoks: Napisał postów [3297], status [VIP] Reputacja
Zgadzam się, słabe to. Zwłaszcza jeśli faktycznie Panowie mają się lada chwila spotkać. To tak jakby ktoś chciał narzucić już odpowiednią narrację. I straszne, że nie wyciąga się wniosków z tragedii która się stałą, bo to też było pokłosie komunikowania się stron sporu za pośrednictwem mediów a nie twarzą w twarz.
2020-02-26 11:57:29 [194.29.183.*] id:1592150  
mirek1978: Napisał postów [1621], status [Szycha] Reputacja
Bo tak działa wiśnia. Zawsze musi być jego na wierzchu. A kto mu się sprzeciwi jest już "bee". Przepraszam za "bee" ale jak inaczej można określić jego dziecinne zachowanie. Słabe to i tyle!