• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2534
  • Dodano: 2020-02-21 / 08:00
  • Komentarzy: 2

W takich sytuacjach łatwiej o wypadek

 
 
W takich sytuacjach łatwiej o wypadek

(KPP Krapkowice)

Wymuszenie pierwszeństwa, to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Czasami stoi za tym brawura, nieprawidłowa ocena sytuacji, bywa też, że i nieznajomość przepisów. W ostatnich dniach - i to tylko w powiecie krapkowickim - doszło do dwóch zdarzeń drogowych spowodowanych właśnie wymuszeniem pierwszeństwa. W jednym przypadku poszkodowany motorowerzysta trafił do szpitala. Apelujemy więc o uwagę na "krzyżówkach" i zachowanie zasady ograniczonego zaufania.

Do pierwszej opisywanej sytuacji związanej z wymuszeniem pierwszeństwa doszło kilka dni temu w Kluczborku na skrzyżowaniu ul. Górnej i Ks. Koziołka. Tam pierwszeństwo przejazdu wymusił 27-letni kierowca peugeota. Na szczęście była to kolizja drogowa, co oznacza, że nikomu nic się nie stało. Straty ograniczyły się jedynie do zniszczonych samochodów. Sprawca tej kolizji ukarany został mandatem i punktami karnymi.

Do kolejnego zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (18 lutego), około godziny 17:00 w Krapkowicach, na skrzyżowaniu ul. Opolskiej z Pocztową. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierująca fiatem 31-letnia mieszkanka gminy Leśnica, wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Niestety, 28-letni motorowerzysta z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala. Sprawą tą zajmują się teraz krapkowiccy policjanci.

Apelujemy o rozsądek i ostrożność podczas wykonywania manewrów. Pamiętajmy, że wymuszanie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych.

Na " krzyżówkach" problem nieustąpienia pierwszeństwa jest szczególnie częsty. Kierowcy błędnie oceniają szybkość i odległość aut zbliżających się do skrzyżowania, nie dostrzegają nieoznakowanych skrzyżowań równorzędnych i źle ustalają kolejność przejazdu przez skrzyżowanie. Policja przypomina, że zbliżając się do skrzyżowania musimy zachować szczególną ostrożność, a w przypadku braku oznakowań ustalających pierwszeństwo przejazdu, ustąpić pojazdom nadjeżdżających z prawej strony.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-21 09:34:05 [188.123.205.*] id:1591931  
ombre: Napisał postów [17717], status [VIP] Reputacja
Mandaty są za niskie stąd i brawura.

Nick:
Treść:
2020-02-21 08:06:44 [89.204.130.*] id:1591928  
TruckBoardMen: Napisał postów [94], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
Takie wsioki jeżdżą później płacz

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia