• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2279
  • Dodano: 2020-02-17 / 15:07
  • Komentarzy: 0

346 sołectw otrzyma w tym roku dofinansowania na swoje pomysły z Urzędu Marszałkowskiego

 
 
346 sołectw otrzyma w tym roku dofinansowania na swoje pomysły z Urzędu Marszałkowskiego

(Fot. Dżacheć)

Wnioski do Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej złożyło 68 gmin województwa opolskiego, co w rezultacie dało 346 zadań realizowanych w sołectwach. Ich łączna kwota dofinansowania to ponad 1,7 mln złotych.


Marszałkowska inicjatywa Sołecka na lata 2020-2022 przyznawana jest na dofinansowanie zadań własnych gminy na małe projekty lokalne realizowane na terenach wiejskich. Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie to 5,4 mln złotych (w tym roku kwota przekazana wyniesie dokładnie 1 727 481,73 zł).

Spośród 1021 sołectw znajdujących się w województwie opolskim w rocznym etapie przewiduje się udział 1/3 liczby sołectw z terenu gminy.

- Zadanie będą realizowane od marca do października 2020 roku. Niektóre przedsięwzięcia mają charakter inwestycyjny, inne związane są z zakupami, inne są dopełnieniem innych środków finansowych także im szybciej te pieniądze trafią do gmin tym lepiej. Jestem za tym, byśmy już na początku marca podpisywali te umowy, bo pieniądze na to są - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

- Zaskoczyło nas to, ze sołtysi byli z nami od grudnia, wykonali kawał dobrej pracy. Byliśmy we wszystkich powiatach, spotykaliśmy się z przedstawicielami gmin, tłumaczyliśmy procedury, konsultowaliśmy pomysły. Odpowiedziało nam 68 wszystkich uprawnionych do składania wniosków gmin - mówi Agnieszka Okupniak, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu.

Wśród zgłaszanych zadań najwięcej (33 proc.) dotyczyło doposażenia świetlic wiejskich, zaraz po nich, bo aż 19 procent zadań dotyczyło zadań związanych z miejscami publicznymi (altany, wiaty, boiska, siłownie zewnętrzne), placów zabaw, zakupu sprzętu.

14 wniosków dotyczyło działań w straży, w tym dofinansowanie do zakupu wozów, doposażenie i remont remiz. Jeśli ktoś chciałby sprawdzić jakie wnioski będą realizowane może skorzystać interaktywnej mapy wniosków.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".