• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4221
  • Dodano: 2020-02-13 / 22:37
  • Komentarzy: 4

  Strażacy z Otmuchowa wyciągnęli krowę z Kanału Ulgi

  Strażacy z Otmuchowa wyciągnęli krowę z Kanału Ulgi

  (Fot. Centrum Zarządzania Kryzysowego Otmuchów/OSP Otmuchów)

  Nietypowe zgłoszenie dotarło dziś do nyskich służb ratunkowych. Na pomoc czekała krowa, która oddaliła się od stada i ugrzęzła w Kanale Ulgi. Zwierze nie potrafiło wydostać się o własnych siłach.


  Czujność jednej z mieszkanek Otmuchowa z całą pewnością ocaliła zwierzę przed niebezpieczeństwem. Do tego nietypowego zdarzenia doszło w czwartek 13 lutego po południu. Jedna z krów najprawdopodobniej miała dość rutyny i postanowiła oddalić się od swojego stada. Niestety nie długo trwała jej "swoboda" ponieważ chcąc zbliżyć się do wody, ześlizgnęła się do koryta Kanału Ulgi.

  Zauważyła to mieszkanka wsi i powiadomiła służby ratunkowe. - Zgłoszenie otrzymaliśmy w czwartek około godziny 13.00. Mieszkanka Otmuchowa powiadomiła nas, że w Kanale Ulgi znajduje się krowa, która nie może samodzielnie się z niego wydostać. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Nysa oraz zastęp z OSP Otmuchów. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia strażacy spotkali stado wypasających się krów. Jedna z nich, prawdopodobnie chcąc napić się wody z kanału ześliznęła się po skarpie i wpadła do kanału. Ze względu na błotniste dno krowa ugrzęzła na dobre i dopiero przy pomocy strażaków udało się ją ponownie wydobyć na brzeg - poinformowało Zarządzanie Kryzysowe w Otmuchowie.

  Zwierzęciu na szczęście nic się nie stało.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".