• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2265
  • Dodano: 2020-02-05 / 10:37
  • Komentarzy: 9

Trudne warunki na drogach

 
 
Trudne warunki na drogach
W związku ze zmieniającą się pogodą, warunki do jazdy są bardzo trudne. Jest ślisko a widoczność utrudnia padający deszcz ze śniegiem. Na moście Sybiraków w Opolu doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.


Niekorzystne warunki panujące dziś na drogach oraz nieuwaga kierowcy doprowadziły do zderzenia dwóch Fordów na moście Sybiraków w Opolu.

Informacja o kolizji w centrum Opola wpłynęła do służb ratunkowych w środę 5 lutego około 9:00. Po dojeździe na miejsce okazało się, że kierowca najprawdopodobniej nie zdążył wyhamować i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Przypominamy, że zmieniające się warunki pogodowe, opady śniegu z deszczem oraz zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Nie możemy zapominać, że zima to okres wymagający od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji na drodze. Dlatego policjanci z opolskiej drogówki apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

- Czarna nawierzchnia dróg jest często nadal śliska i niebezpieczna. W takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków - apelują policjanci.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".