• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3010
  • Dodano: 2020-02-04 / 18:03
  • Komentarzy: 1

Włamywali się i kradli elektronarzędzia

 
 
Włamywali się i kradli elektronarzędzia
 <i>(KPP Brzeg)</i>

(KPP Brzeg)

Brzescy policjanci zatrzymali dwóch, 28-letnich mieszkańców miasta. Mężczyźni są podejrzani o kradzież elektronarzędzi, sprzętu muzycznego i alkoholu. Łączne straty jakie spowodowali swoim działaniem to ponad 2 000 złotych.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec stycznia w jednej miejscowości w powiecie brzeskim. Wówczas oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o kradzieży ze sklepu. Z przekazanych informacji wynikało, że podejrzewani wraz z łupem uciekli ze sklepu.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Sprawdzili rejon sklepu, pobliskie ulice i miejsca gdzie mężczyźni mogli się oddalić. Zaledwie chwilę później funkcjonariusze zauważyli ich kilka ulic dalej. Jak się okazało ich typowania były trafne. Podejrzewani przy sobie mieli sprzęt pochodzący z kradzieży. To między innymi głośniki i wkrętarki. Mienie wróciło do sklepu, natomiast dwóch 28-latków trafiło do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności kryminalnych pokazały, że zatrzymani mieli również związek z inną kradzieżą. Kilka dni wcześniej z tego samego marketu mieli wynieść kilka butelek alkoholu. Łączna wartość skradzionych rzeczy to blisko 1 200 złotych. Śledczy ustalili również, że jeden z zatrzymanych ma związek z dwoma przestępstwami z grudnia 2019 r. W związku z tą sprawą odpowie on za włamanie do piwnicy skąd zginęła piła spalinowa, a także kradzież szczoteczek elektronicznych z drogerii. Wówczas łączne straty jakie spowodował wyniosły 1 000 złotych.

Mężczyźni razem usłyszeli 5 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Pierwszemu z nich grozi do 5 lat więzienia. Natomiast drugi, był już wcześniej karany i musi się liczyć z karą do 7,5 lat pozbawienia wolności.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-05 11:16:03 [37.248.162.*] id:1590704  
Król Forum: Napisał postów [719], status [rozpisany/na] Reputacja
Co za 🐏🐏

Nick:
Treść: