• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1988
  • Dodano: 2020-02-05 / 15:18
  • Komentarzy: 0

Inwestycja warta 7 mln złotych startuje na odcinku Olesno - Boroszów

 
 
Inwestycja warta 7 mln złotych startuje na odcinku Olesno - Boroszów

(Fot. ZDW Opole)

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą DROG-BUD na realizację projektu dotyczącego rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 487 na odcinku Olesno - Boroszów.


Odcinek drogi w kierunku od Olesna do Boroszowa zostanie rozbudowany. Inwestycja warta jest około 7 mln złotych. W ramach inwestycji oprócz wyprofilowania i rozbudowania drogi, zbudowany zostanie nowy most na rzece Piaska. Uczestnicy ruchu doczekają się także przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania łączącego drogę powiatową z wojewódzką.

- Zadanie jest ważne że względu na nieczytelny przebieg drogi i częste zdarzenia na tym odcinku. Łuk zostanie wyprostowany co poprawi bezpieczeństwo, a przebieg drogi będzie bardziej czytelny. Największym wyzwaniem jest budowa obiektu mostowego, co wiąże się z zamknięciem drogi i wytyczeniem objazdu. Chcemy to zrobić w jak najkrótszym terminie - mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

- Dość często korzystam z tego przejazdu. To trudne skrzyżowanie pod względem układu dróg które się tam schodzą, dlatego myślę że to będzie dobra inwestycja. Cieszę się, że ta polityka drogowa jest w ten sposób kontynuowana - mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

- To odcinek drogi w dość złym stanie technicznym. Droga wojewódzka miała być remontowana już wcześniej, niestety nie udało się rozwiązać tego problemu, tym bardziej cieszę się, że tę inwestycję będziemy realizować. Kierowcy na tym odcinku mieli często kolizje, wypadali z trasy. Organizacja ruchu wskazuje, że droga nagle skręca w praco, tam kierowcy często wymuszali pierwszeństwo. Skrzyżowanie będzie przeprofilowane - informuje starosta oleski Roland Fabianek.

Samo dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego to prawie 6 milionów złotych. Zakończenie prac planowane jest na listopad 2020 roku.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".