• 0
0
  • Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1150
  • Dodano: 2020-02-03 / 09:08
  • Komentarzy: 0

Przegrana walka z liderem PGNiG Superligi

 
 
Przegrana walka z liderem PGNiG Superligi

(Fot. Archiwum)

W hicie 19 kolejki PGNiG Superligi Gwardia Opole zawitała do Płocka, gdzie rozegrała spotkanie z Wisłą. Było to spotkanie lidera z piątą drużyną w tabeli. Mimo wyraźnego faworyta, przyjezdni nie mieli zamiaru składać broni.


Zaangażowanie Gwardzistów było widać od pierwszej piłki. Dwie świetne obrony Mateusza Zembrzyckiego nie przełożyły się jednak na pozytywny wynik w początkowej fazie spotkania, Patryk Mauer nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, a w drużynie rywali dobrze spisywał się Michał Daszek. Jednak Gwardzistom udało się w dość krótkim odstępie czasu wyrównać do stanu 5:5. Od tego momentu gra się zazębiła, obydwie drużyny grały punkt za punkt. Płocczanie zaczęli być bardziej agresywni, ponieważ Opolanie się wykazali sprytem i zwinnością. I ostatecznie to goście zeszli na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem 11:12.

Jednak od początku drugiej partii liderzy pokazali swoją siłę, gdzie zaczęli wyraźnie dominować piątą drużynę ligi. Wysoką skutecznością popisywał się ponownie Daszek, który zdobył w całym meczu 11 bramek. Od prowadzenia 22:16, tempo spotkania trochę opadło, gdyż zawodnicy z Płocka kontrolowali przebieg meczu, wykorzystując błędy własne Opolan. Spotkanie ostatecznie zakończyło się sześciopunktową różnicą na korzyść gospodarzy, z wynikiem 26:20.

Następne spotkanie Opolanie rozegrają u siebie z Wybrzeżem Gdańsk, już 5 lutego o 19:00.


Wisła Płock - Gwardia Opole 26-20 (11-12)

Wisła: Stevanovic - Daszek 11, Stenmalm 2, Matulic 1, Ruiz 3, Piechowski, Szita, Susnja, Żabic 1, Igropulo 1, Sulic 3, Czapliński 1, Mindeghia 2, Mlakar 1. Trener Javier Sabate.

Gwardia: Zembrzycki, Balcerek - Lemaniak 1, Fabianowicz 2, Zarzycki 3, Małecki 1, Mokrzki 2, Zieniewicz 2, Jankowski, Kawka 1, Mauer 3, Milewski 2, Morawski, Działakiewicz 1, Stefani, Skraburski 2. Trener Rafał Kuptel.


Autor: Bartosz Kamiński
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".