• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3997
  • Dodano: 2020-01-31 / 12:04
  • Komentarzy: 1

Nocna akcja gaśnicza w bloku mieszkalnym w Opolu. Płonęły krzesła

 
 
Nocna akcja gaśnicza w bloku mieszkalnym w Opolu. Płonęły krzesła
 <i>(Fot. KM PSP Opole )</i>

(Fot. KM PSP Opole )

Składowane na klatce schodowej drewniane krzesła były przyczyną pożaru do jakiego doszło dziś w nocy w bloku mieszkalnym w Opolu.


Strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Opolu zostali wezwani w nocy z czwartku na piątek do pożaru mebli. Ogień pojawił się na 8 piętrze w bloku mieszkalnym przy ulicy Nysy Łużyckiej w Opolu.

- Około godziny pierwszej w nocy strażacy z JRG nr 2 w Opolu zastali zadysponowani do pożaru mebli w bloku przy ulicy Nysy Łużyckiej. Okazało się, że palą się krzesła składowane na klatce schodowej na 8 piętrze budynku. Po ugaszeniu pożaru konieczne było wietrzenie klatki schodowej. Z uwagi na późną porę wystąpienia zdarzenia, na klatce nie było osób postronnych, które mogłyby ucierpieć w wyniku oddziaływania dymów po pożarowych - informuje strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Opolu.

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa pożarowego w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych stanowią, że nie wolno zawężać istniejących dróg ewakuacyjnych ani przechowywać w ich obszarze przedmiotów palnych. Służby ratunkowe apelują o rozwagę przy składowaniu takich przedmiotów na klatkach schodowych i korytarzach. Istnieje ryzyko, że w momencie pojawienia się ognia będą elementem, który dodatkowo stworzy zagrożenie życia i zdrowia.

- Takie pożary mogą powodować zagrożenie utraty zdrowia dla mieszkańców budynków wielorodzinnych. Dym wytworzony podczas spalenia kilku niewielkich mebli jest w stanie wypełnić całą klatkę schodową kilkunastopiętrowego bloku, bezpośrednio zagrażając jego mieszkańcom. Na ścianach i stolarce osadza się znaczna ilość smolistych substancji niebezpiecznych przez co cała klatka wymaga kosztownego remontu. Dlatego apelujemy do mieszkańców o dbanie o porządek na ciągach komunikacyjnych w swoich miejscach zamieszkania - informują strażacy.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-03 10:41:08 [83.238.143.*] id:1590476  
iks: Napisał postów [349], status [pismak] Reputacja
Komuś się chyba nudziło w nocy. Samoczynnie raczej by się nie zapaliły.

Nick:
Treść: