• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8562
  • Dodano: 2020-01-30 / 17:31
  • Komentarzy: 2

Przywrócono ruch pociągów po tragicznym wypadku w miejscowości Nowa Schodnia

 
 
Przywrócono ruch pociągów po tragicznym wypadku w miejscowości Nowa Schodnia

(Fot. Dżacheć)

O godz. 13:30 wznowiono ruch pociągów pomiędzy stacjami Ozimek i Chrząstowice, na trasie z Opola do Częstochowy. Nadal nie potwierdzono tożsamości zmarłego na miejscu mężczyzny.


Skończyła się zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Opolem Głównym a Ozimkiem. Pociągi dalekobieżne wróciły po godzinie 13:00 na dotychczasowa trasę. Przywracana jest rozkładowa jazda pociągów.

- Z rejonu wypadku został odprawiony do stacji Fosowskie uszkodzony pociąg. Ruch pociągów w rejonie przejazdu będzie prowadzony z ograniczaniem prędkości W porze nocnej służby techniczne przeprowadzą niezbędne prace do przywrócenia prędkości - poinformował Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego zdarzenia doszło dziś przed 9:00. Kierujący samochodem ciężarowym mężczyzna mimo działającej sygnalizacji świetlnej wjechał wprost pod pociąg relacji Warszawa - Wrocław. Do reanimacji mężczyzny, który znajdował się w kabinie ciężarówki przystąpili przed przyjazdem służb ratunkowych pasażerowie, którzy wysiedli z pociągu. Mimo starań osób postronnych i przybyłych na miejsce ratowników mężczyzna nie przeżył.

Policjanci w dalszym ciągu nie mówią o tożsamości ofiary wypadku. Ruch od 13:30 odbywa się w okolicy zdarzenia bez utrudnień.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-31 09:05:57 [5.173.41.*] id:1590276  
swiety: Napisał postów [69], status [rozkręcił się] Reputacja
Znam ten przejazd. Tory w tym miejscu biegną po zakręcie i nie widać dalej niż na kilkaset metrów. Niby dużo ale jak kiedyś sprawdziłem ile mija czasu od momentu gdy zobaczy się ekspres do momentu kiedy przejeżdża przez przejazd to jest to około 10 sekund. Pociągi tam jeżdżą bardzo szybko. Jeśli ktoś myślał że zdąży przejechać tirem bo przecież nie widać jeszcze pociągu to właśnie tak się to skończy.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-02-03 10:53:49 [83.238.143.*] id:1590478  
iks: Napisał postów [361], status [pismak] Reputacja
Sygnalizacja świetlna jest od tego żeby zatrzymać kierowcę przed przejazdem. Zwłaszcza w sytuacji jak piszesz, że nie widać pociągu. To jest dokładnie tak samo jak przy wjeździe na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Czasem może się uda, ale najczęściej dochodzi do kolizji. Tym razem kierowca trafił na większego. Szkoda, że finał był tragiczny.