• 0
0
  • Wyświetleń: 1013
  • Dodano: 2020-01-30 / 12:08
  • Komentarzy: 3
  • Artykuł sponsorowany

Masaż biurowy - jak połączyć relaks i pracę

 
 
Masaż biurowy - jak połączyć relaks i pracę
Wielogodzinny dzień pracy często wymusza ograniczenie aktywności fizycznej. Praca wymagająca długotrwałego utrzymywania jednej pozycji powoduje szereg konsekwencji zdrowotnych, typowych dla pewnych grup zawodowych. Jedną z nich są pracownicy biurowi. Na jakie dolegliwości skarżą się najczęściej?


Do najbardziej powszechnych należą:
-bóle głowy,
-bóle w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa,
-przewlekłe stany zapalne stawu łokciowego i nadgarstka,
-"sztywnienie" mięsni,
-znużenie będące objawem niedotlenienia,
-napięcie związane ze stresem.

Brzmi znajomo?
Dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego u pracowników wykonujących prace w pozycji siedzącej obejmują ok. 70% tej grupy. Podczas siedzenia obciążenie kręgosłupa jest nawet o 90% większe niż podczas stania! Prowadzi to do przewlekłych bóli oraz do stanów zwyrodnieniowych. Niestety, ewolucja nie nadąża za tempem naszego życia i nie jesteśmy przystosowani do spędzania kilku, czy nawet kilkunastu godzin dziennie w jednej pozycji. Jeśli nie podejmiemy kroków, żeby odciążyć nasze mięśnie, stawy i kręgosłup, może być to początek poważnych chorób. Jednak co zrobić kiedy nie mamy czasu na sport i wizyty w salonach masażu?

Masażysta odwiedzi Cię...w pracy!
Dokładnie tak, obecnie masażyści dopasowują się do tempa naszego życia, dlatego opracowali krótki masaż, który pomoże pracownikom się rozluźnić w trakcie dnia pracy. Masaż biurowy (work site), bo o nim mowa, odbywa się w miejscu pracy i nie wymaga od uczestników specjalnego przygotowania. Wykwalifikowany masażysta odwiedza firmę o umówionej porze, dzięki czemu pracownicy mogą dokładnie zaplanować sobie tę chwilę relaksu, przywozi ze sobą też specjalne krzesło, które "wymusza" wygodną pozycję i pomagą się rozluźnić. Cały zabieg trwa ok 15-20 minut i wykonywany jest przez odzież, bez użycia olejków. Masaż ten dotyczy głównie obszaru szyi, ramion, grzbietu oraz kończyn górnych, czyli tam, gdzie najczęściej gromadzi się napięcie.

Z tej krótkiej przerwy w pracy płyną bardzo liczne korzyści. Przede wszystkim zredukowane zostają dolegliwości bólowe i napięcia spowodowane pracą, dzięki czemu zmniejsza się poziom zmęczenia pracowników. Oczywistym następstwem mniejszego zmęczenia jest lepsza koncentracja, a więc też większa wydajność i efektywność. Dzięki zastosowaniu przez masażystę również muzyki relaksacyjnej, obniża się poziom stresu pracowników, co ma zbawienny wpływ na atmosferę wśród nich.

W czasach, kiedy bezrobocie jest niewielkie, pracodawcy muszą zaoferować coś więcej, niż tylko regularną pensję, aby utrzymać najlepszych pracowników. Prywatna opieka medyczna, czy karnety na siłownie stały się już oczywistym dodatkiem. Firmy, nastawione na dbanie o pracowników, dają możliwość skorzystania z profitów w miejscu pracy posiada bardziej skoncentrowaną i zmotywowaną kadrę. Pracodawca zapewniający masaż biurowy tworzy status nowoczesnej i przyjaznej firmy, która dba o pracowników, zyskuje świetne narzędzie wzmacniania więzi w zespole, posiada bardziej skoncentrowaną i zmotywowaną kadrę.

Wiecej informacji pod numerem: 606 862 620 oraz pod linkiem: odnowabiologiczna.opolskie


Artykuł sponsorowany

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-30 13:11:13 [165.225.72.*] id:1590183  
dontomasso: Napisał postów [3308], status [VIP] Reputacja
"Masaż ten dotyczy głównie obszaru szyi, ramion, grzbietu oraz kończyn górnych, czyli tam, gdzie najczęściej gromadzi się napięcie." a co jesli u unnych napiecie jest w innym miejscu?

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2020-01-30 13:16:32 [188.147.34.*] id:1590185  
ALFredo: Napisał postów [1635], status [zrobił/a karierę] Reputacja
najlepiej wtedy wyjsc do toalety... albo do sklepu.
2020-01-30 16:16:41 [217.173.195.*] id:1590216  
wojtasoks: Napisał postów [3572], status [VIP] Reputacja
albo poprosić sekretarkę o pomoc.