• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2181
  • Dodano: 2020-01-24 / 13:58
  • Komentarzy: 0

Zbliżają się ferie zimowe. Co "przebojowego" szykuje miasto Opole?

 
 
Zbliżają się ferie zimowe. Co "przebojowego" szykuje miasto Opole?

(Fot. UM Opole)

 <i></i>

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Ferie zimowe w naszym mieście w tym roku rozpoczną się 10 lutego i potrwają do 23 lutego. W ciągu dwóch tygodni przerwy od szkoły władze miasta proponują szereg atrakcji dla młodzieży szkolnej.


Wielkimi krokami zbliżają się długo wyczekiwane przez młodzież szkolną ferie zimowe. Laba rozpocznie się w poniedziałek 10 lutego, chociaż teoretycznie młodzież zacznie odpoczywać już w piątek 7 lutego zaraz po szkole.

Miasto Opole jak co roku stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno najmłodszych jak i ich opiekunów, by zapewnić szeroki wachlarz wydarzeń podczas dni wolnych od nauki.

Ofertę dla ponad 1000 dzieci przygotował Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Dyrektor MDK podkreśla, że jak co roku trzeba spieszyć się z zapisami swoich pociech, ponieważ miejsca bardzo szybko się kurczą.

- Przygotowaliśmy warsztaty artystyczne różnych specjalności w tym warsztaty kulinarne pod hasłem "Ale Meksyk", będzie też rzeźbienie w glinie czy malowanie na szkle. Będziemy uczyć gry na bębnach afrykańskich. Wszyscy, którzy będą mieli ochotę spędzić z nami czas muszą zapisać się w sekretariacie MDK. Ciekawą formą będzie planowany przez nas bal karnawałowy czy projekcje w naszym studyjnym kinie - mówi Elżbieta Marciniszyn, dyrektor MDK w Opolu.

Już w sobotę 8 lutego dzieci będą mogły wejść do wody razem z doświadczonymi miłośnikami morsowania. Morsowanie dla dzieci i młodzieży z grupą Morsy Opole odbędzie się o 11:00.

W niedzielę 9 lutego warto odwiedzić Stegu Arenę, gdzie między 9:00 a 14:00 odbędzie się Turniej rzutów karnych dla drużyn rodzinnych: rodzic + dziecko (2007 - 2013).

Codzienną ofertę dla młodzieży szkolnej przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna, która w wielu filiach w Opolu będzie organizowała warsztaty dla dzieci o bogatej tematyce. Tradycyjnie przygotowano również wyjątkową ofertę dla miłośników sportu.

- Zaczynamy od absolutnej nowości czyli od morsowania dla dzieci i młodzieży na kąpielisku Bolko. Grupa Morsy Opole przekaże dzieciom zasady bezpiecznego morsowania ale również przypomni o zasadach bezpiecznego zachowania na zamarzniętych akwenach. Oprócz tego na miejskich pływalniach będzie można skorzystać z kursu nauki pływania. Zwiększyliśmy również częstotliwość ślizgawek na Toropolu, będą się one odbywać 4 razy dziennie przez całe ferie - mówi Aleksandra Raś z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu.

- Przygotowaliśmy ofertę nieodpłatnych zajęć, które będą odbywać się codziennie między 9:00 a 12:00 przy Katowickiej 14. Oprócz tego turnieje siatkówki, koszykówki, także każdy znajdzie coś dla siebie. Warto obserwować naszą ofertę, gdzie znajdzie się też wyjście na ściankę wspinaczkową, na kręgle - mówi Roman Firlus z Miejskiego Ośrodka Sportu w Opolu.

Wśród licznych propozycji kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych oraz sportowych z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Wydarzeń w Opolu jest wiele. Aby ułatwić, dzieciom i ich rodzicom wybór warto skorzystać z przygotowanego przez miasto ROZKŁADU ZAJĘĆ.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".