• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2191
  • Dodano: 2020-01-23 / 10:59
  • Komentarzy: 0

Już w sobotę 16. edycja Gali Żużla na Lodzie

 
 
Już w sobotę 16. edycja Gali Żużla na Lodzie

(Fot. Archiwum)

Opolska Gala Żużla Na Lodzie na stałe wpisała się w kalendarz imprez o istotnym znaczeniu dla miasta Opola i całego naszego regionu. Już w tę sobotę po raz 16. zobaczymy niesamowite pokazy ekstremalnej jazdy na tafli lodu.

Po raz pierwszy w historii żużla na lodzie odbędzie się mecz Polska - Czechy. Każda z drużyn przystąpi do rywalizacji w składach 4-osobowych. Biało-czerwoną ekipę utworzą zawodnicy, którzy znają dobrze przyczepność opolskiego toru lodowego - Wojciech Lisiecki, Marcin Seklula, Dawid Wiwatowski i Romuald Lisiecki.

- Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było. Oprócz tego w ubiegłym roku organizowaliśmy turniej w miniżużlu, w tym roku kontynuujemy indywidualne mistrzostwa Polski w miniżużlu na lodzie. Pierwszy turniej odbędzie się podczas Gali, a finał 1 lutego - wymienia organizator Piotr Kumiec, Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM.

Gala żużla na lodzie to okazja do spotkania się ze znanymi sportowcami, którzy chętnie pojawiają się, by spotkać się ze swoimi kibicami. - Być może pojawi się Patryk Dudek, jednak jeszcze nie potwierdził swojej obecności. Z doświadczeń poprzednich lat jest tak, że do nas przyjeżdżają gwiazdy polskiego speedwaya, którzy się wcześniej nie zapowiadają, także możliwe, że widzów czeka niespodzianka - dodaje Kumiec.

Podczas imprezy odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny żużlowej OK Bedmet Kolejarz Opole, która rywalizować będzie w rozgrywkach o mistrzostwo 2 ligi żużlowej. Zawodnicy Kolejarza będą do dyspozycji kibiców do czasu otwarcia gali.

Jak co roku wydarzenie ma również wartość charytatywną. Warto podkreślić, że w dotychczasowej historii udało
się pomóc 24 dzieciom. Podczas tegorocznej 16. edycji pomoc jest organizowana dla 3-letniego Piotrusia Świerca z Łubnian.

Bilety na Galę w cenie 30 zł można nabyć:

- Lodowisko TOROPOL, ul. Barlickiego 13
- Sklep DOMEX, ul. Armii Krajowej 36
- Sklep Tytoniowy TABACO, ul. Katowicka 28c
- Hala Sportowa "Stegu Arena" ul. Oleska 70

Dla osób spoza Opola została uruchomiona sprzedaż internetowa, a zamówienia przyjmowane są do czwartku 23 stycznia br. za pośrednictwem poczty e-mail: hawiopole@wp.pl


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".