• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3384
  • Dodano: 2020-01-22 / 09:53
  • Komentarzy: 2

77- latek jako kurier oszustów - nowy sposób na wyłudzenia pieniędzy

 
 
77- latek jako kurier oszustów - nowy sposób na wyłudzenia pieniędzy

(Fot. Archiwum)

Nowy sposób procederu oszustów stosujących metodę "na policjanta". Senior z Opola został wykorzystany jako kurier wyłudzonych pieniędzy. Oszuści przekonali go, że bierze udział w akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Gdyby nie czujność i dociekliwość policjantów z opolskiej drogówki, 69-letnia seniorka straciłaby oszczędności życia, a niczego nieświadomy 77-latek zostałby wykorzystany do pomocy w przestępstwie.

14 stycznia, policjanci z opolskiej drogówki pojechali na węzeł autostrady, gdzie według zgłoszenia kierujący audi stwarzał zagrożenie w ruchu. Tam zatrzymali do kontroli 77-latka. Policjanci chcieli pomóc mu obsłużyć bramki na autostradzie, senior jednak próbował jak najszybciej uciąć rozmowę z funkcjonariuszami i odjechać. Ci jednak nie dali za wygraną. Intuicja podpowiadała im, że powinni dokładniej wypytać kierowcę o cel jego podróży. Ten w końcu przyznał, że uczestniczy w tajnej akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Okazało się, że w samochodzie przewoził ponad 30 000 złotych.

Policjanci po nitce do kłębka rozwikłali całą sprawę. Pieniądze, które przewoził kierowca, należały do 69-letniej mieszkanki Opola. Tego samego dnia padła ona ofiarą oszustwa metodą "na prokuratora" i "na policjanta CBŚP". We wskazanym przez przestępców miejscu zostawiła gotówkę. Po chwili pieniądze przejął 77-latek - do niego również zadzwonili oszuści i przekonali go, że uczestniczy w policyjnej akcji. Został wykorzystany przez nich jako nieświadomy kurier wyłudzonych pieniędzy.

Dzięki czujności policjantów opolskiej drogówki, 69-latka odzyskała dorobek swojego życia. Teraz sprawą zajmują się kryminalni z Opola. Funkcjonariusze wyjaśniają między innymi, kto stoi za tym przestępstwem. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-22 10:40:42 [77.255.192.*] id:1589528  
Rex: Napisał postów [4445], status [VIP] Reputacja
Ludzie wystarczy przyswoić jedną zasadę Nie współpracuje się z policja prokuratura sądami czy inna stażą miejską. Płacę podatki aby oni pracowali a nie żebyśmy za nich robili cała robotę . Najlepsze pytanie policjantów to "czy wie Pan Pani kto to zrobił" Kiedyś w Prokuraturze Rejonowej w mojej zresztą sprawie prokurator kazał mi napisać że nie współpracuję z prokuratura chętnie to chciałem zrobić i napisać że Nigdy nie współpracowałem nie współpracuję i nie będę współpracował z prokuratura to mu rura zmiękła i nic nie musiałem pisać.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-01-22 13:07:25 [217.173.195.*] id:1589535  
wojtasoks: Napisał postów [3572], status [VIP] Reputacja
Ale Ty jesteś bohater. Najprostszą sprawę potrafisz wynieść do rangi życiowego problemu. Wszyscy i wszystko jest niewłaściwe, niepotrzebne i przeszkadza Tobie w prowadzeniu swobodnego, niczym nie zakłóconego życia.