• Autor: Arleta_K
    • Wyświetleń: 2039
    • Dodano: 2020-01-19 / 09:21

Wilczyce z Opola przegrały z liderem

W Stegu Arenie siatkarki Uni Opole stoczyły ostry pojedynek o punkty z aktualnym liderem pierwszej ligi siatkówki kobiet. Nasze zawodniczki uległy Jokerowi Mekro Energoremont Świecie w tie breaku.

Drużyna gości w ubiegłym sezonie zakończyła rozgrywki z tytułem mistrza. Również w tym sezonie ma zdecydowanie większą przewagę nad pozostałymi klubami, mając na koncie 48 punktów. Za nią z wynikiem 41 oczek znajduje się Enea Poznań, a trzecia lokata przypada Uni Opole (39 pkt.).

W meczu z Jokerem Mekro Energoremont Świecie w pierwszym składzie na boisku pojawiły się: Magdalena Janiuk (nr 1), Ilona Gierak (nr 9), Kinga Stronias (nr 15), Sandra Szczygioł (nr 16), Gabriela Makarowska (nr 17), Dominika Witowska (nr 20) i libero Aleksandra Szczygłowska (nr 2). Pojedynek od zagrywki rozpoczęła nasza środkowa, ale rywalki błyskawicznie odpowiedziały udanym atakiem. Reszta seta również nie potoczyła się dobrze dla Opolanek. Rywalki mocno weszły w spotkanie mając w pewnym momencie nad nami przewagę 0:7. Wilczyce miały trudności w przyjęciu i obronie. W połowie partii biało-pomarańczowe próbowały odrobić straty, ale ostatecznie przegrały 22:25.

W drugim podejściu gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Mimo iż na początku drużyna gości zbudowała przewagę, po serii udanych zagrywek straty odrobiła atakująca Sandra Szczygioł. W tym secie Opolanki miały zdecydowaną przewagę w bloku. Niestety partia po udanej kiwce Jokera zakończyła się stanem 23:25 dla Świecia.

Trzeci set podopieczne Nicoli Vettoriego rozegrały koncertowo. Były skuteczne praktycznie w każdym elemencie gry, co pozwoliło rozgromić drużynę trenera Marcina Wojtowicza 25:14. Czwarta partia była walką punkt za punkt, ale w końcówce seta pojawiła się na boisku rozgrywająca Weronika Wołodko, która skutecznie uruchomiła środek, co przyczyniło się do wygranej 25:20. Tie break okazał się wojną nerwów dla obu zespołów i początkowo rywalizacja była bardzo zacięta. Niestety, to Opolanki przegrały ten pojedynek 12:15, a cały mecz 2:3. Tytuł MVP spotkania odebrała zawodniczka z nr 17, grająca w Mekro Energoremont - Paulina Majkowska.

Kolejne spotkanie Uni Opole rozegra 2 lutego w Stegu Arenie z drużyną UKS Jedynka Tarnów. Początek meczu o godzinie 15.45.